Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna-Karin Lindh

Sök kontaktuppgifter till Anna-Karin Lindh på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna-Karin Lindh

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna-Karin Lindh medverkat i ( 2 st. ):

Byggkostnadsdelegationen (N 1996:06) [ Avslutad 2000 ] [ Sekreterare ]
Byggkostnadsdelegationen (N 1996:06)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-05-09
Direktiv för delegationen, se dir. 1996:38.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:44 Från byggsekt till byggsektor
Medverkande :
Ordförande : Nils Yngvesson, f.d. kommunalråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 2000-05-31
Vice ordförande : Eskil Eskilstorp, f.d. kommunråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Johan Björnarås, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 1999-10-31
Ledamot : Gösta Blücher, generaldirektör, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 1998-02-28
Ledamot : Lars Magnusson, departementsråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Fredrik von Platen, avdelningschef, fr.o.m. 1999-05-26 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Carina Törnblom, departementsråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 1999-11-01
Ledamot : Bengt Wennerstein, fr.o.m. 1999-11-01 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Charlotte Zackari, departementsråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 1999-02-03
Sakkunnig : Helena Ausinsch, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 1997-09-14
Sakkunnig : Gerd Grip, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-09-15 t.o.m. 2000-02-28
Sakkunnig : Tommy Johnsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-07-01 t.o.m. 1997-05-31
Sakkunnig : Jonas Norlin, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 2000-01-28
Sakkunnig : Anne Sjöblom, rättssakkunnig, fr.o.m. 1996-09-09 t.o.m. 1997-09-30
Expert : Per-Olof Andersson, inköpare, fr.o.m. 1997-12-01 t.o.m. 2000-02-28
Expert : Jan Borgbrandt, professor, fr.o.m. 1997-12-01 t.o.m. 2000-02-28
Expert : Barbro Forsberg, avdelningschef, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Agneta Gillback, avdelningschef, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1999-05-31
Expert : Bo Glimskär, civilingenjör, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Maria Hallman, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1999-06-08 t.o.m. 1999-06-07
Expert : Birgitta Holm, arkitekt, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Ove Lagerqvist, lektor, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Gunnar Lundgren, civilekonom, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Uno Odenmar, tekn.dr, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Ann-Mari Rydell, enhetschef, fr.o.m. 1999-08-23 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Åke Rådberg, jur.kand., fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Lennart Serlow, civilingenjör, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Gun-Britt Solberg, ombudsman, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Yngve Öberg, f.d. direktör, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Gunnar Stone, civilingenjör, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Hans Westling, tekn.dr, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Rune Wigren, professor, fr.o.m. 1997-12-01 t.o.m. 2000-02-28
Huvudsekreterare : Juri Lutz, byggnadsingenjör, fr.o.m. 1996-07-01 t.o.m. 1999-06-30
Sekreterare : Lars Arell, lantmätare, fr.o.m. 1996-09-01 t.o.m. 1997-03-31
Ledamot : Helena Asp, nationalekonom, fr.o.m. 1996-10-15 t.o.m. 1997-01-31
Sekreterare : Jan Brodin, lantmätare, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 1999-05-31
Sekreterare : Eva Gabrielsson, arkitekt, fr.o.m. 1997-08-04 t.o.m. 2000-05-31
Sekreterare : Jonas Hammarlund, fr.o.m. 1999-07-19 t.o.m. 2000-05-31
Sekreterare : Anna-Karin Lindh, jur.kand., fr.o.m. 1996-11-01 t.o.m. 1999-06-30
Sekreterare : Mats Marcusson, fr.o.m. 1999-11-01 t.o.m. 2000-02-29
Assistent : Anita Olsson, t.o.m. 2000-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:44 Från byggsekt till byggsektor [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Demokratiutvecklingskommittén (C 1995:05) [ Avslutad 1996 ] [ Sekreterare ]
Demokratiutvecklingskommittén (C 1995:05)
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1996
Direktiv för se dir. 1995:56.
Utredningen har avgett :
SOU 1996:71 Lokal demokrati och delaktighet i Sveriges stöder och landsbygd
SOU 1996:162 På medborgarens villkor - en demokratisk infrastruktur. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Bengt Owe Birgersson, direktör, fr.o.m. 1995-04-18
Ledamot : Ragnhild Johansson, teol.stud., fr.o.m. 1995-05-30 t.o.m. 1996-05-06
Ledamot : Tomas Lappalainen, författare, fr.o.m. 1995-05-30
Ledamot : Ingvar Persson, journalist, fr.o.m. 1995-05-30
Ledamot : Inger Schörling, kooperativ rådgivare, fr.o.m. 1995-05-30
Sakkunnig : Eva Cederholm, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-05-30
Sakkunnig : Benny Jansson, verksamhetschef, fr.o.m. 1995-05-30
Sakkunnig : Marie Pernebring, sektionschef, fr.o.m. 1995-09-15
Expert : Erik Amnå, universitetslektor, fr.o.m. 1995-05-30
Expert : Simon Andersson, organisationsdirektör, fr.o.m. 1995-05-30
Expert : Ozan Sunar, pol. sakkunnig, fr.o.m. 1996-06-12 t.o.m. 1996-09-30
Expert : Gunilla Thorgren, pol. sakkunnig, fr.o.m. 1995-05-30 t.o.m. 1996-04-15
Sekreterare : Anna-Karin Lindh, jur.kand., fr.o.m. 1996-02-19 t.o.m. 1996-10-31
Sekreterare : Jörgen Mark-Nielsen, socionom, fr.o.m. 1995-05-01 t.o.m. 1996-11-17
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman