Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna Cederschiöld

Sök kontaktuppgifter till Anna Cederschiöld på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna Cederschiöld

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna Cederschiöld medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om bildandet av Myndigheten för yrkeshögskola (U 2008:12) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]

Utredningen om bildandet av Myndigheten för yrkeshögskola(U 2008:12)


Beteckning : U 2008:12
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2010-03-09
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2008-12-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:153 och dir. 2009:26
Lokal :
Delrapport från Utredningen om bildandet av Myndigheten för yrkeshögskolan inkom den 28 maj 2009, dnr. U2009/3673/SV. Slutrapport från Utredningen om bildadet av Myndigheten för yrkeshögskolan inkom den 30 juni 2009, dnr. U2009/4397/SVUppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Enochsson, Pia, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-06-30
Expert : Cederschiöld, Anna, fr.o.m. 2009-03-31 t.o.m. 2009-06-30
Expert : Gnospeilus, Ana, fr.o.m. 2009-03-31 t.o.m. 2009-06-30
Expert : Gutberg, Karl, fr.o.m. 2009-03-31 t.o.m. 2009-06-30
Expert : Högberg, Brittmarie, fr.o.m. 2009-03-31 t.o.m. 2009-06-30
Expert : Wallin, Sven-Erik, fr.o.m. 2009-03-31 t.o.m. 2009-06-30
Expert : Zune, Jean-Pierre, fr.o.m. 2009-04-14 t.o.m. 2009-06-30
Huvudsekreterare : Miljand, Mats, fr.o.m. 2009-03-16 t.o.m. 2009-06-30
Sekreterare : Byström, Per, fr.o.m. 2009-03-17 t.o.m. 2009-06-30
Sekreterare : Modlitba, Robert, fr.o.m. 2009-03-10 t.o.m. 2009-06-30
Sekreterare : Nordlund, Eva, fr.o.m. 2009-04-14 t.o.m. 2009-05-31
Sekreterare : Nybom, Helena, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2009-06-30
Sekreterare : Wendle, Jenny, fr.o.m. 2009-03-16 t.o.m. 2009-06-30

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om bildandet av Statens skolinspektion (U 2008:04) [ Avslutad 2008 ] [ Sekreterare ]

Utredningen om bildandet av Statens skolinspektion (U 2008:04)


Beteckning : U 2008:04
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2009-03-06
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2008-02-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:3
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Begler, Ann-Marie, fr.o.m. 2008-05-01 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Arrhenius, Lars, fr.o.m. 2008-06-02 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Dahlberg Skogh, Christina, fr.o.m. 2008-06-02 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Gnospelius, Ana, fr.o.m. 2008-06-02 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Larsson, Hans-Albin, fr.o.m. 2008-06-02 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Ljungdahl, Sten, fr.o.m. 2008-06-02 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Lundh, Staffan, fr.o.m. 2008-06-02 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Nensén Uggla, Astrid, fr.o.m. 2008-06-02 t.o.m. 2008-09-30
Sekreterare : Cederschiöld, Anna, fr.o.m. 2008-05-13 t.o.m. 2008-09-30
Sekreterare : Wallberg, Eva, fr.o.m. 2008-05-13 t.o.m. 2008-09-30

Rapporter

? Slutrapport den 1 oktober 2008, dnr U2008/6361/S
?
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2008:3 Bildandet av Statens skolinspektion [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman