Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Samverkansgrupp till Regeringskansliets samordningsfunktion för life science (N 2018:B)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Samverkansgrupp till Regeringskansliets samordningsfunktion för life science (N 2018:B)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 19 st. ♀ 8 ♂ 11 ) :

Anders Lönnberg  []  ( Ledamot )
Göran Ando  []  ( Ledamot )
Carl Bennet  []  ( Ledamot )
Anders Blanck  []  ( Ledamot )
Helen Dannetun  []  ( Ledamot )
Jonas Ekstrand  []  ( Ledamot )
Darja Idaksson  []  ( Ledamot )
Jan-Olof Jacke  []  ( Ledamot )
Anna Lefevre Skjöldebrand  []  ( Ledamot )
Fredrik Lennartsson  []  ( Ledamot )
Lars Liljedahl  []  ( Ledamot )
Lotta Ljungqvist  []  ( Ledamot )
Anna Nilsson Vindefjärd  []  ( Ledamot )
Ole Petter Ottersen  []  ( Ledamot )
Sara Riggare  []  ( Ledamot )
Heidi Stensmyren  []  ( Ledamot )
Mikael Wiberg  []  ( Ledamot )
Andreas Henriksson  []  ( Ledamot )
Ann-Sofi Lodin  []  ( Ledamot )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Samverkansgrupp till Regeringskansliets samordningsfunktion för life science (N 2018:B)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-02-27
Uppdraget beräknas vara slutfört 27 februari 2020.
Medverkande :
Ordförande : Anders Lönnberg, generalkommissarie, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Göran Ando, styrelseordförande, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Carl Bennet, ordförande, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anders Blanck, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-28
Ledamot : Helen Dannetun, rektor, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Jonas Ekstrand, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anderas Henriksson, vice ordförande, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Darja Idaksson, konsult, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Jan-Olof Jacke, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anna Lefevre Skjöldebrand, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Fredrik Lennartsson, hälso- och sjukvårdsdirektör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Lars Liljedahl, förvaltningschef, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Lotta Ljungqvist, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Ann-Sofie Lodin, regiondirektör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anders Lönnberg, generalkommissarie, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anna Nilsson Vindefjärd, generalsekreterare, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Ole Petter Ottersen, rektor, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Sara Riggare, ingenjör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Heidi Stensmyren, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Mikael Wiberg, forsknings- och utbildningsdirektör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman