: : :

Medverkande i utredning : Anna Nilsson Vindefjärd

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Anna Nilsson Vindefjärd

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.

Utredning som Anna Nilsson Vindefjärd medverkat i:

Samverkansgrupp till Regeringskansliets samordningsfunktion för life science (N 2018:B) [ Ledamot ]
Samverkansgrupp till Regeringskansliets samordningsfunktion för life science (N 2018:B)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-02-27
Uppdraget beräknas vara slutfört 27 februari 2020.
Medverkande :
Ordförande : Anders Lönnberg, generalkommissarie, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Göran Ando, styrelseordförande, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Carl Bennet, ordförande, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anders Blanck, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-28
Ledamot : Helen Dannetun, rektor, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Jonas Ekstrand, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anderas Henriksson, vice ordförande, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Darja Idaksson, konsult, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Jan-Olof Jacke, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anna Lefevre Skjöldebrand, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Fredrik Lennartsson, hälso- och sjukvårdsdirektör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Lars Liljedahl, förvaltningschef, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Lotta Ljungqvist, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Ann-Sofie Lodin, regiondirektör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anders Lönnberg, generalkommissarie, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Anna Nilsson Vindefjärd, generalsekreterare, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Ole Petter Ottersen, rektor, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Sara Riggare, ingenjör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Heidi Stensmyren, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Mikael Wiberg, forsknings- och utbildningsdirektör, fr.o.m. 2018-02-27 t.o.m. 2020-02-27
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman