Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Arbetsgruppen om rätt till gymnasial vuxenutbildning och gymnasial vuxenutbildning för utvecklingsstörda (U 2007:D)

Offentlig utredning under Utbildningsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Arbetsgruppen om rätt till gymnasial vuxenutbildning och gymnasial vuxenutbildning för utvecklingsstörda (U 2007:D) [ Avslutad 2009 ]

Offentlig utredning under Utbildningsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 6 ♂ 5 ) :

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Arbetsgruppen om rätt till gymnasial vuxenutbildning och gymnasial vuxenutbildning för utvecklingsstörda (U 2007:D)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-12-04
Direktiv för se PM, bilaga till protokoll 2007-12-04 § 160
Arbetsgruppen beräknas avsluta sitt arbete senast den 30 september 2008.
Medverkande :
Hans Strandell, direktör, fr.o.m. 2007-12-04 t.o.m. 2008-09-30
Anna Barklund, departementssekreterare, U, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-09-30
Bente Björk, kansliråd, U, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-09-30
Josefin Ehrengren, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-03-11
Berndt Ericsson, ämnesråd, U, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-03-10
Ola Eriksson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-03-11
Karin Gustafsson, departementssekreterare, Fi, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-09-30
Emil Högberg, departementssekreterare, Fi, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-09-30
Per-Erik Javala, departementssekreterare, U, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-09-30
Eva Löfbom, kansliråd, Fi, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-09-30
Anna Skeppstedt, kansliråd, U, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-09-30
Hans Strandell, utredare, U, fr.o.m. 2008-01-22 t.o.m. 2008-09-30

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman