Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen om översyn av reglerna om avdrag för ökade levnadskostnader vid dubbel bosättning (Fi 2004:08)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen om översyn av reglerna om avdrag för ökade levnadskostnader vid dubbel bosättning (Fi 2004:08) [ Avslutad 2005 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 8 st. ♀ 5 ♂ 3 ) :

Sonia Karlsson  []  ( Särskild utredare )
Björne Sjökvist  []  ( Sakkunnig )
Peter Ljungqvist  []  ( Expert )
Susanna Okeke  []  ( Expert )
Marine Persson  []  ( Expert )
Johannes Sjögren  []  ( Expert )
Christina Wallin  []  ( Expert )
Cecilia Landelius  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen om översyn av reglerna om avdrag för ökade levnadskostnader vid dubbel bosättning (Fi 2004:08)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-05-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:57
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:28 Dubbel bosättning för ökad rörlighet
Medverkande :
Särskild utredare : Sonia Karlsson, fr.o.m. 2004-05-06 t.o.m. 2005-03-31
Sakkunnig : Björne Sjökvist, fr.o.m. 2004-06-10 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Peter Ljungqvist, fr.o.m. 2004-06-10 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Susanna Okeke, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Marine Persson, fr.o.m. 2004-06-10 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Johannes Sjögren, fr.o.m. 2004-09-01 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Christina Wallin, fr.o.m. 2004-06-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Cecilia Landelius, fr.o.m. 2004-08-01 t.o.m. 2005-03-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman