Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Inlandsdelegationen (N 2002:03)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Inlandsdelegationen (N 2002:03) [ Avslutad 2004 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 15 st. ♀ 8 ♂ 7 ) :

Tord Andnor  []  ( Ordförande )
Anita Johansson  []  ( Ledamot )
Margareta Karlsson  []  ( Ledamot )
Staffan Larsson  []  ( Ledamot )
Maria Norrfalk  []  ( Ledamot )
Anders Berg  []  ( Sekreterare/projektledare )
Roland Haapalahti  []  ( Sekreterare/projektledare )
Gunnel Hedman  []  ( Sekreterare/projektledare )
Maria Lindström  []  ( Sekreterare/projektledare )
Jerker Sjögren  []  ( Sekreterare/projektledare )
Birger Karlsson  []  ( Sekreterare )
Torbjörn Skarin  []  ( Sekreterare )
Anna Suup-Wallin  []  ( Sekreterare )
Inger Wadman Kaaling  []  ( Sekreterare )
Margareta Lundqvist  []  ( Bitr. sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Inlandsdelegationen (N 2002:03)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-01-31
Direktiv för delegationen, se dir. 2002:15
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Tord Andnor, fr.o.m. 2002-04-08 t.o.m. 2005-01-14
Ledamot : Anita Johansson, generaldirektör, fr.o.m. 2002-04-08
Ledamot : Margareta Karlsson, fr.o.m. 2003-04-07
Ledamot : Staffan Larsson, fr.o.m. 2003-04-07
Ledamot : Maria Norrfalk, generaldirektör, fr.o.m. 2002-04-08 t.o.m. 2003-02-02
sekreterare/projektledare : Anders Berg, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2005-01-14
sekreterare/projektledare : Roland Haapalahti, fr.o.m. 2003-05-05 t.o.m. 2005-01-14
sekreterare/projektledare : Gunnel Hedman, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2005-01-14
sekreterare/projektledare : Maria Lindström, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2002-08-31
sekreterare/projektledare : Jerker Sjögren, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2005-01-14
Sekreterare : Birger Karlsson, fr.o.m. 2002-08-05 t.o.m. 2005-01-14
Sekreterare : Torbjörn Skarin, fr.o.m. 2003-06-02 t.o.m. 2004-10-10
Sekreterare : Anna Suup-Wallin, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2002-12-31
Sekreterare : Inger Wadman Kaaling, fr.o.m. 2003-03-24 t.o.m. 2003-05-16
Bitr. sekreterare : Margareta Lundqvist, fr.o.m. 2002-08-19 t.o.m. 2005-01-14

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman