Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Birger Karlsson

Sök kontaktuppgifter till Birger Karlsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Birger Karlsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Birger Karlsson medverkat i:

Inlandsdelegationen (N 2002:03) [ Avslutad 2004 ] [ Sekreterare ]

Inlandsdelegationen (N 2002:03)


Beteckning : N 2002:03
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-14
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-01-31
Direktiv för delegationen, se dir. 2002:15
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Andnor, Tord, fr.o.m. 2002-04-08 t.o.m. 2005-01-14
Ledamot : Johansson, Anita, fr.o.m. 2002-04-08
Ledamot : Karlsson, Margareta, fr.o.m. 2003-04-07
Ledamot : Larsson, Staffan, fr.o.m. 2003-04-07
Ledamot : Norrfalk, Maria, fr.o.m. 2002-04-08 t.o.m. 2003-02-02
Sekreterare/Projektledare : Berg, Anders, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2005-01-14
Sekreterare/Projektledare : Haapalahti, Roland, fr.o.m. 2003-05-05 t.o.m. 2005-01-14
Sekreterare/Projektledare : Hedman, Gunnel, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2005-01-14
Sekreterare/Projektledare : Lindström, Maria, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2002-08-31
Sekreterare/Projektledare : Sjögren, Jerker, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2005-01-14
Sekreterare : Karlsson, Birger, fr.o.m. 2002-08-05 t.o.m. 2005-01-14
Sekreterare : Skarin, Torbjörn, fr.o.m. 2003-06-02 t.o.m. 2004-10-10
Sekreterare : Suup-Wallin, Anna, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2002-12-31
Sekreterare : Wadman Kaaling, Inger, fr.o.m. 2003-03-24 t.o.m. 2003-05-16
Bitr. sekreterare : Lundqvist, Margareta, fr.o.m. 2002-08-19 t.o.m. 2005-01-14

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:135 Inlandet har möjligheter [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman