Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Arbetsgruppen om gymnasieskolans praktikprogram (U 1997:H)

Offentlig utredning under Utbildningsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Arbetsgruppen om gymnasieskolans praktikprogram (U 1997:H) [ Avslutad 1998 ]

Offentlig utredning under Utbildningsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 13 st. ♀ 7 ♂ 6 ) :

Agneta Lundberg  []  ( Ordförande )
Per Bergdahl  []  ( Ledamot )
Lars Blomgren  []  ( Ledamot )
Inger Ekholm-Svensson  []  ( Ledamot )
Kjell Eklund  []  ( Ledamot )
Martin Färnsten  []  ( Ledamot )
Marit Lidfeldt  []  ( Ledamot )
Bojan Nilsson  []  ( Ledamot )
Inger Sandin  []  ( Ledamot )
Barbro Wickberg  []  ( Ledamot )
Magnus Åhammar  []  ( Ledamot )
Fredrik Modigh  []  ( Sekreterare )
Anna Westerholm  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Arbetsgruppen om gymnasieskolans praktikprogram (U 1997:H)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 1998
Medverkande :
Ordförande : Agneta Lundberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Per Bergdahl, enhetschef, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Lars Blomgren, rektor, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Inger Ekholm-Svensson, rektor, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Kjell Eklund, studierektor, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Martin Färnsten, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-12-17 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Marit Lidfeldt, f.d. undervisningsråd, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Bojan Nilsson, bitr. rektor, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Inger Sandin, rektor, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Barbro Wickberg, kansliråd, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Ledamot : Magnus Åhammar, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Sekreterare : Fredrik Modigh, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22
Sekreterare : Anna Westerholm, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-04-22

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman