Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Zargham Asadi

Sök kontaktuppgifter till Zargham Asadi på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Zargham Asadi

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Zargham Asadi medverkat i:

Kommittén Aktionsgruppen för barnkultur (Ku 2004:07) [ Avslutad 2006 ] [ Ledamot ]
Kommittén Aktionsgruppen för barnkultur (Ku 2004:07)
Departement : Utbildnings- och kulturdepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-09-02
Direktiv för kommittén, se dir. 2004:117
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2006:45 Tänka framåt, men göra nu - Så stärker vi barnkulturen
Bilaga "Det ser lite olika ut..." En kartläggning av den offentligt finansierade kulturen för barn.
Medverkande :
Ordförande : Lotta Lundgren, verksamhetsledare, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Ledamot : Zargam Asadi, kommunalråd, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Ledamot : Alireza Asfari, barn- och ungdomskonsulent, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Ledamot : Thor Fossland, kulturchef, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Ledamot : Susin Lindblom, förbundsdirektör, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Ledamot : Vivi-Ann Nilsson, kommunalråd, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Ledamot : Per Sjöberg, kulturchef, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Ledamot : Gertrud Widerberg, barnkulturarbetare, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Fredrik Gunnarsson, sekreterare, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Mari Granath Lagercrantz, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-09-27 t.o.m. 2005-12-21
Expert : Mona Lansfjord, undervisningsråd, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Ulrika Lindblad, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Michael Matz, handläggare, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Ulf Nilsson Huett, fotograf, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Suzanne Osten, regissör, fr.o.m. 2004-09-02 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Cecilia Parkert, kommunikatör/informatör, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Per-Gunnar Rosengren, utredare, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Torgny Sandgren, utredare, fr.o.m. 2005-12-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Ulla Wiklund, undervisningsråd, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Expert : Margareta Wiman, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-03-15 t.o.m. 2006-04-26
Informatör : Charlotte Carlsson, fr.o.m. 2005-04-04 t.o.m. 2006-04-26
Sekreterare : Lotta Brilioth Biörnstad, fr.o.m. 2005-08-01 t.o.m. 2006-05-05
Sekreterare : Kerstin Olander, fr.o.m. 2004-11-01 t.o.m. 2006-05-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2004:117 Aktionsgrupp för barnkultur

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2006:45 Tänka framåt, men göra nu – Så stärker vi barnkulturen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman