: : :

Medverkande i utredning : Yvonne Lundén

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Yvonne Lundén

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Yvonne Lundén medverkat i:

Kompetensstegen (S 2004:10) [ Avslutad 2007 ] [ Ledamot ]

Kompetensstegen (S 2004:10)


Beteckning : S 2004:10
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2008-02-28
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2004-11-18
Direktiv för kommittén, se dir. 2004:162 och dir. 2006:26
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Wigzell, Kerstin, fr.o.m. 2004-11-18
Ledamot : Almqvist, Lars-Åke, fr.o.m. 2004-12-10
Ledamot : Barrefelt, Bo, fr.o.m. 2004-12-10
Ledamot : Ceder, Håkan, fr.o.m. 2004-12-10
Ledamot : Davidsson, Leif, fr.o.m. 2004-12-10 t.o.m. 2006-03-31
Ledamot : Eklund, Anna-Karin, fr.o.m. 2004-12-10
Ledamot : Eliasson, Ragnar, fr.o.m. 2006-04-01
Ledamot : Ericsson, Berndt, fr.o.m. 2006-04-01
Ledamot : Franzén, Anders, fr.o.m. 2004-12-10 t.o.m. 2006-03-31
Ledamot : Hestvik, Inger, fr.o.m. 2004-12-10
Ledamot : Lundén, Yvonne, fr.o.m. 2004-12-10 t.o.m. 2006-03-31
Ledamot : Malmborg, Gunilla, fr.o.m. 2004-12-10
Ledamot : Nordmark, Eva, fr.o.m. 2006-04-01
Ledamot : Nydahl, Lena, fr.o.m. 2004-12-10 t.o.m. 2007-01-18
Ledamot : Rundström, Britta, fr.o.m. 2004-12-10
Ledamot : Wadman, Mats, fr.o.m. 2006-04-01
Sekreterare : Antman, Marie, fr.o.m. 2004-12-01 t.o.m. 2007-12-09
Sekreterare : Berger, Anita, fr.o.m. 2005-01-17
Sekreterare : Färnsten, Martin, fr.o.m. 2004-11-18
Sekreterare : Hassbring, Mattias, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2007-12-09
Sekreterare : Johansson, Bengt, fr.o.m. 2004-12-13 t.o.m. 2007-03-11
Sekreterare : Modig, Asta, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2007-12-09
Sekreterare : Morthenson Ekelöf, Catharina, fr.o.m. 2004-11-18
Sekreterare : Nydahl, Lena, fr.o.m. 2005-01-17 t.o.m. 2007-11-30
Kanslisekreterare : Franzén, Elisabeth, fr.o.m. 2004-11-18 t.o.m. 2007-12-31

Rapporter

SOU 2007:88Att lära nära – stöd till kommuner för verksamhetsnära kompetensutveckling inom omsorg och vård av äldre
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman