Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ulrika Nydevik

Sök kontaktuppgifter till Ulrika Nydevik på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ulrika Nydevik

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Ulrika Nydevik medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om obligatorisk arbetslöshetsförsäkring (A 2007:02) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Utredningen om obligatorisk arbetslöshetsförsäkring (A 2007:02)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-06-28
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:100 och dir. 2008:9
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:77 Förbättrade och förenklade villkor i arbetslöshetsförsäkringen
SOU 2008:83 Avgifter inom arbetslöshetsförsäkringen
Medverkande :
Särskild utredare : Sören Öman, fr.o.m. 2007-06-28 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Johanna Dunér, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-10-10 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Maria Ek Oldsjö, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-10-10 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Sofie Hellström-Rückert, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-10-10 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Per Hollander, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-07 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Jasmina Hopstadius, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Ulrika Nydevik, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-04-01 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Jenny Oretun, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-10-10 t.o.m. 2007-11-06
Expert : Uno Ströberg, enhetschef, fr.o.m. 2007-10-10 t.o.m. 2008-09-30
Sekreterare : Kerstin Claesson, fr.o.m. 2007-07-09 t.o.m. 2008-01-31
Sekreterare : Petra Ebbing, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sekreterare : Dan Ljungberg, fr.o.m. 2007-10-22 t.o.m. 2008-09-30
Sekreterare : Jenny Oretun, fr.o.m. 2008-02-12 t.o.m. 2008-05-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:54 Obligatorisk arbetslöshetsförsäkring [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2008:83 Avgifter inom arbetslöshetsförsäkringen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Insynsutredningen (Ju 2007:13) [ Avslutad 2010 ] [ Expert ]
Insynsutredningen (Ju 2007:13)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-08-23
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:120, dir. 2008:103 och dir. 2009:29
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:93 Partsinsyn och ny teknik i domstol, m.m. - delbetänkande
SOU 2009:72 Insyn och integritet i brottsbekämpningen - några frågor - delbetänkande
SOU 2010:14 Partsinsyn enligt rättegångsbalken
Medverkande :
Särskild utredare : Sigurd Heuman, lagman, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Tobias Eriksson, ämnesråd, fr.o.m. 2008-11-21 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Lars Haglund, rättslig expert, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Anna Karin Hansen, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2008-11-01 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Göran Hellstrand, kammaråklagare, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Carina Hertzberg, kommissarie, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Fredrik Holmberg, kansliråd, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Mikael Lindvall, tullinspektör, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Tomas Nilsson, advokat, fr.o.m. 2007-10-04 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Ulrika Nydevik, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Monica Rodrigo, chefsjurist, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2010-03-09
Expert : Peter Westberg, professor, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2009-10-07
Expert : Annika Wikingsson, chefsjurist, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2009-08-10
Expert : Susanne Vikström, kriminalkommissarie, fr.o.m. 2007-10-03 t.o.m. 2010-03-09
Sekreterare : Anna Tansjö, rådman, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2010-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman