Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ulla Annica Norrhäll

Sök kontaktuppgifter till Ulla Annica Norrhäll på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ulla Annica Norrhäll

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ulla Annica Norrhäll medverkat i:

2012 års krigsförsäkringsutredning (Fi 2012:01) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]
2012 års krigsförsäkringsutredning (Fi 2012:01)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-01-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:04, dir. 2012:93 och dir. 2013:7
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:28 Försäkring på transportområdet i krig och kris
Medverkande :
Särskild utredare : Sonja Daltung, fr.o.m. 2012-01-23 t.o.m. 2013-05-02
Expert : Per Brandtell, fr.o.m. 2012-04-28
Expert : Olof Hedberg, fr.o.m. 2012-04-28
Expert : Monika Johansson, fr.o.m. 2012-04-28
Expert : Mikael Livijn, fr.o.m. 2012-04-28
Expert : Ulla Annica Norrhäll, fr.o.m. 2012-04-28
Expert : Mikaela Tamm, fr.o.m. 2012-04-28
Expert : Håkan Österhed, fr.o.m. 2012-04-28
Sekreterare : Malin Rothlin, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2013-05-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2013:28 Försäkring på transportområdet i krig och kris [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman