Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Stephen Dippel

Sök kontaktuppgifter till Stephen Dippel på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Stephen Dippel

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Stephen Dippel medverkat i:

Kommittén om cirkulär migration och utveckling (Ju 2009:13) [ Avslutad 2011 ] [ Expert ]

Kommittén om cirkulär migration och utveckling (Ju 2009:13)


Beteckning : Ju 2009:13
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2012-02-16
Status : Avslutad 2011 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2009-07-02
Direktiv för kommittén, se dir. 2009:53
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Valtersson, Mikaela, fr.o.m. 2009-07-02 t.o.m. 2011-03-31
Ledamot : Cederbratt, Mikael, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Ledamot : Fedeley, Fredrick, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Ledamot : Kinberg Batra, Anna, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Ledamot : Larsson, Kalle, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Ledamot : Nilsson, Ulf, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Ledamot : Pethrus-Engström, Dèsirée, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Ledamot : Stenberg, Maria, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Ledamot : Wahlström, Göte, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Expert : Dippel, Stephen, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Expert : Envall, Anna, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2010-03-11
Expert : Fellesson, Måns, fr.o.m. 2010-09-28 t.o.m. 2011-03-31
Expert : Nilsson, Esse, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Expert : Pohl Söderman, Susanna, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Expert : Santesson, Anna, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Expert : Tobisson, Eva, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2010-09-27
Expert : Wendleby, Monika, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Expert : Åkesson, Esbjörn, fr.o.m. 2009-10-06 t.o.m. 2011-03-31
Expert : Ölander, Jens, fr.o.m. 2010-03-12 t.o.m. 2011-03-31
Huvudsekreterare : Springfeldt, Peter, fr.o.m. 2009-08-17 t.o.m. 2011-04-17
Sekreterare : Larsson Dozet, Therese, fr.o.m. 2010-09-01 t.o.m. 2011-03-31
Sekreterare : Reitberger, Helena, fr.o.m. 2010-01-13 t.o.m. 2010-06-30
Sekreterare : Tillander, Anna, fr.o.m. 2009-10-19 t.o.m. 2011-04-16

Rapporter

SOU 2010:40Cirkulär migration och utveckling – kartläggning av cirkulära rörelsemönster och diskussion om hur migrationens utvecklingspotential kan främjas
SOU 2011:28Cirkulär migration och utveckling – förslag och framåtblick
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2009:53 Cirkulär migration och utveckling [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman