Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Sara Estmer

Sök kontaktuppgifter till Sara Estmer på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Sara Estmer

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Sara Estmer medverkat i:

EU 2004-kommittén (SB 2001:01) [ Avslutad 2006 ] [ Informatör ]
EU 2004-kommittén (SB 2001:01)
Departement : Statsrådsberedningen
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-04-26
Direktiv för kommittén, se dir. 2001:35, dir. 2003:113, dir. 2004:155 och dir. 2005:113
Lokal : Regeringsgatan 30-32, 103 33 STOCKHOLM, tel. direkt 405 54 01 (Heidenstam)
Kommittén skall inte lämna ett samlat betänkande med tanke på uppdragetsnatur utan publicerar löpande rapporter om de olika ämnena och den aktuelladebatten.Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:81 Riksdagens roll i EU
SOU 2002:82 EU - demokratiskt och effektivt?
Ds 2002:38 Beslut i EU - pelarindelning eller inte
SOU 2004:82 Sluta strunta i EU, EU 2004-kommitténs förslag till permanent bidragsgivning och utåtriktad verksamhet
Medverkande :
Ordförande : Berit Andnor, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2002-11-20
Ordförande : Sören Lekberg, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-11-21
Ledamot : Ola Alterå, f.d. partisekreterare, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2002-01-24
Ledamot : Gunilla Carlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-01
Ledamot : Per Gahrton, led. av riksdagen, fr.o.m. 2005-07-01
Ledamot : Karin Granbom, led. av riksdagen, fr.o.m. 2003-01-08 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Carl Hamilton, B led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2003-01-07
Ledamot : Hillevi Larsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-12-19
Ledamot : Nina Larsson, löjtnant, fr.o.m. 2005-03-14
Ledamot : Sören Lekberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2002-11-20
Ledamot : Åke Pettersson, f.d. partisekreterare, fr.o.m. 2002-01-25
Ledamot : Yvonne Ruwaida, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2005-06-30
Ledamot : Camilla Sköld Jansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2003-01-28
Ledamot : Ingvar Svensson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-01
Ledamot : Willy Söderdahl, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2003-01-29
Expert : Gabriella Hedström, fr.o.m. 2001-11-01 t.o.m. 2002-07-31
Handläggare : Helen Kasström, fr.o.m. 2005-03-29
Informatör : Pia Abrahamsson, fr.o.m. 2004-07-26 t.o.m. 2004-12-31
Informatör : Annika Andersson, fr.o.m. 2003-01-20 t.o.m. 2004-04-11
Informatör : Magnus Anclair, fr.o.m. 2002-05-13 t.o.m. 2003-09-30
Informatör : Nicolas Contreras, fr.o.m. 2006-08-14
Informatör : Sara Estmer, fr.o.m. 2004-10-11
Informatör : Johanna Lundberg, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2005-01-16
Informatör : Anna Mannikoff, fr.o.m. 2004-10-07 t.o.m. 2004-12-12
Informatör : Helena Onn, fr.o.m. 2001-10-08 t.o.m. 2003-09-30
Informatör : Sofia Wiberg, fr.o.m. 2004-02-09 t.o.m. 2004-06-11
Informatör : Teo Zetterman, fr.o.m. 2002-06-12 t.o.m. 2004-03-31
Informatör : Amelie von Zweigbergk, fr.o.m. 2001-10-22 t.o.m. 2002-12-31
Informatör/Webbtekniker : Bodil Rudberg, fr.o.m. 2003-09-01 t.o.m. 2006-07-07
Projektledare : Maria Ermanno Fäldner, fr.o.m. 2005-03-29
Redaktör : Tom Hansson, fr.o.m. 2003-10-20
Huvudsekreterare : Magnus Anclair, bitr. huvudsekreterare, fr.o.m. 2004-12-15
Huvudsekreterare : Catherine von Heidenstam, ambassadör, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2003-09-30
Huvudsekreterare : Helena Onn, fr.o.m. 2003-10-01
Bitr. huvudsekreterare : Magnus Anclair, fr.o.m. 2003-10-01
Bitr. sekreterare : Leif Darwén, fr.o.m. 2002-05-12
Bitr. sekreterare : Johanna Lundberg, fr.o.m. 2003-01-01 t.o.m. 2003-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Ds 2002:38

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman