Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ralph Eliasson

Sök kontaktuppgifter till Ralph Eliasson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ralph Eliasson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ralph Eliasson medverkat i:

Utredningen om den fria rörligheten för unionsmedborgare (UD 2004:07) [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
Utredningen om den fria rörligheten för unionsmedborgare (UD 2004:07)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-10-14
Direktiv för utredningen se dir. 2004:127
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:49 Unionsmedborgares rörlighet inom EU
Medverkande :
Ordförande : Per Virdesten, justitieråd, fr.o.m. 2004-10-14 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Gunilla Bergerén, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Ewa Bökwall, fr.o.m. 2005-03-08 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Nils-Fredrik Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-01-24 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Ralph Eliasson, ämnesråd, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Karin Frank, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Henrik Hedberg, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2005-01-24 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Gösta Ihrfelt, ämnesråd, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Catrin Lidbom, kansliråd, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Fredrik Martinsson, expert, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Magnus Mathiasson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Victoria Sjögren Samuelsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-01-23
Sekreterare : Henrik Andersson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-12
Sekreterare : Per Renell, hovrättsassessor, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-08
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:49 Unionsmedborgares rörlighet inom EU [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman