Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Pia Delin

Sök kontaktuppgifter till Pia Delin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Pia Delin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Pia Delin medverkat i:

Patientrådet (S 2018:C) [ Pågående ] [ Ledamot ]
Patientrådet (S 2018:C)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-04-26 00:00:00
Direktiv för rådet, se regeringsbeslut 2018-04-26 I:11 (S2018/02680/FS)
Medverkande :
Ordförande : Lena Hallengren, statsråd, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Oskar Riksförbundet Sällsynta Ahlberg, diagnoser, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Conny Nationell Samverkan Allaskog, för Psykisk Hälsa, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Conny Nationell Samverkan Allaskog, för Psykisk Hälsa (NSPH), fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Madeleine Ordförande Riksorganisationen Unga Reumatiker Beermann, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Jonas Astma- Binnmyr, och Allergiförbundet, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2020-03-16
Ledamot : Liselott Demensförbundet Björk, fr.o.m. 2023-01-09 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Pia Mag- Delin, och Tarmförbundet, fr.o.m. 2023-01-09 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Björn Diabetesförbundet Ehlin, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Jonas Mag- Eriksson, och tarmförbundet, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-01-08
Ledamot : Conny Psoriasisförbundet Erixon, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Helena Tf. Färnsten, generalsekreterare Astma och Allergiförbundet, fr.o.m. 2022-01-12 t.o.m. 2023-01-08
Ledamot : Fredrik Riksförbundet Gothnier, för Social och Mental Hälsa, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Margareta Ordförande Nätverk Haag, mot cancer, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Lotta Ordförande Reumatikerförbundet Håkansson, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Eleonor Ordförande Parkinsonförbundet Högström, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Lars-Ingvar Nätverket Johansson, mot cancer, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Therese Ung Cancer Leijon, fr.o.m. 2023-01-09 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Lise Neuroförbundet Lidbäck, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Christina Ordf. Endometriosföreningen Liffner, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Kristina Astma- Ljungros, och Allergiförbundet, fr.o.m. 2020-03-17 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Kristina Astma- Ljungros, och Allergiförbundet, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Mikaela Astma- Odemyr, och Allergiförbundet, fr.o.m. 2023-01-09 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Chris Demensförbundet Olsson, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-01-08
Ledamot : Pär Ordförande Demensförbundet Rahmström, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Inger Ordförande Riksförbundet HjärtLung Ros, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Inger Riksförbundet HjärtLung Ros, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Isak Tilia Sandell, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Isak Tilia Sandell, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Åsa DHR Strahlemo, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Emma Ung Cancer Tonnes, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-01-08
Ledamot : Elisabeth Ordförande Funktionsrätt Sverige Wallenius, fr.o.m. 2019-06-07 t.o.m. 2021-06-30
Ledamot : Elisabeth Funktionsrätt Sverige Wallenius, fr.o.m. 2021-08-19 t.o.m. 2023-06-30
Ledamot : Conny Nationell Samverkan Allaskog, för Psykisk Hälsa (NSPH), fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Pia Mag- Delin, och Tarmförbundet, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Flemming Svenska Diabetesförbundet Holmgaard Kristensen, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Lars-Ingvar Nätverket Johansson, mot cancer, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Therese Ung Cancer Leijon, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Lise Neuroförbundet Lidbäck, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Tina Psoriasisförbundet Norgren, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Mikaela Astma- Odemyr, och Allergiförbundet, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Eva Anhörigas Riksförbund Sandström, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Marie Funktionsrätt Sverige Sten, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Åsa DHR Strahlemo, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Maria Riksförbundet Sällsynta Westerlund, diagnoser, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2023-10-03
Ledamot : Anders Riksförbundet HjärtLung Åkesson, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2025-06-30
Ledamot : Oskar Riksförbundet Sällsynta Ahlberg, diagnoser, fr.o.m. 2023-10-04 t.o.m. 2025-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman