Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Pertti Nordman

Sök kontaktuppgifter till Pertti Nordman på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Pertti Nordman

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Pertti Nordman medverkat i ( 2 st. ):

Riksrevisionsutredningen (Fi 2001:10) [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Riksrevisionsutredningen (Fi 2001:10)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-05-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:31 och dir. 2002:52
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:17 Riksrevisionen - organisation och resurser
Medverkande :
Särskild utredare : Lars Eric Ericson, fr.o.m. 2001-05-03 t.o.m. 2002-05-31
Sakkunnig : Anne Dahl, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Sakkunnig : Thomas Küchen, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Sakkunnig : Astrid Nensén Uggla, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Åke Dahlberg, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Lennart Grufberg, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Svante Holgersson, fr.o.m. 2001-09-25 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Ove Nilsson, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Pertti Nordman, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Sekreterare : Jörgen Nilsson, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Sekreterare : Bob Pernodd, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:17 Riksrevisionen – organisation och resurser [ pdf|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om en översyn av verksförordningen (Ju 2001:12) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Utredningen om en översyn av verksförordningen (Ju 2001:12)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-12-20
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:117 och dir. 2003:50
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:23 Från verksförordning till myndighetsförordning
Medverkande :
Särskild utredare : Bengt-Åke Nilsson, fr.o.m. 2001-12-20 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Simon Anderson, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Eva Carleberg, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Maria Dahl Torgersson, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Margareta Gårdmark-Nylén, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Margareta Hammarberg, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Martin Holmgren, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2003-01-21
Expert : Pia Johansson, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Bertil Kallner, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Anders Lindgren, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Bo Malmqvist, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Pertti Nordman, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Erik Nymansson, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Ellinor Persson, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Håkan Rustand, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-02-18
Expert : Knut Weibull, fr.o.m. 2003-02-25 t.o.m. 2004-02-18
Sekreterare : Anna-Karin Jansson, fr.o.m. 2002-03-01 t.o.m. 2004-02-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:23 Från verksförordning till myndighetsförordning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman