Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Riksrevisionsutredningen (Fi 2001:10)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Riksrevisionsutredningen (Fi 2001:10) [ Avslutad 2002 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 2 ♂ 9 ) :

Anne Dahl  []  ( Sakkunnig )
Thomas Küchen  []  ( Sakkunnig )
Astrid Nensén Uggla  []  ( Sakkunnig )
Åke Dahlberg  []  ( Expert )
Lennart Grufberg  []  ( Expert )
Svante Holgersson  []  ( Expert )
Ove Nilsson  []  ( Expert )
Pertti Nordman  []  ( Expert )
Jörgen Nilsson  []  ( Sekreterare )
Bob Pernodd  []  ( Sekreterare )
Lars Eric Ericsson  []  ( Särskild utredare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Riksrevisionsutredningen (Fi 2001:10)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-05-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:31 och dir. 2002:52
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:17 Riksrevisionen - organisation och resurser
Medverkande :
Särskild utredare : Lars Eric Ericson, fr.o.m. 2001-05-03 t.o.m. 2002-05-31
Sakkunnig : Anne Dahl, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Sakkunnig : Thomas Küchen, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Sakkunnig : Astrid Nensén Uggla, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Åke Dahlberg, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Lennart Grufberg, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Svante Holgersson, fr.o.m. 2001-09-25 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Ove Nilsson, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Expert : Pertti Nordman, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Sekreterare : Jörgen Nilsson, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31
Sekreterare : Bob Pernodd, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-05-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman