Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Mikael Iselow

Sök kontaktuppgifter till Mikael Iselow på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Mikael Iselow

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Mikael Iselow medverkat i ( 2 st. ):

Rådet för jämställdhetsfrågor som rör transport- och IT-tjänster (N 1999:11) [ Avslutad 2001 ] [ Expert ]

Rådet för jämställdhetsfrågor som rör transport- och IT-tjänster (N 1999:11)


Beteckning : N 1999:11
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2002-03-07
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-10-21
Direktiv för rådet, se dir. 1999:83
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Thurdin, Görel, fr.o.m. 1999-10-22 t.o.m. 2001-06-19
Ledamot : Agné, Olov, fr.o.m. 1999-11-30 t.o.m. 2001-06-19
Ledamot : Mörtberg, Christina, fr.o.m. 1999-11-09 t.o.m. 2001-01-14
Ledamot : Söderström, Elvy, fr.o.m. 1999-11-09 t.o.m. 2000-04-10
Ledamot : Persson, Magnus, fr.o.m. 1999-11-09 t.o.m. 2001-06-19
Ledamot : Warsén, Lisa, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Sakkunnig : Anderson, Tom, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Sakkunnig : Berg, Ingolf, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Sakkunnig : Danielson, Mona, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2000-10-16
Sakkunnig : Wittenmark, Lars, fr.o.m. 2000-10-17 t.o.m. 2001-07-19
Expert : Bergström, Christina, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Elf, Jan-Peter, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Elmevik, Anders, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Engström, Marika, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Fahlgren, Susanne, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Friberg, Göran, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Fasth, Arne, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Hemgren, Charlotta, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-03-19
Expert : Holm, Stefan, fr.o.m. 2000-10-02 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Inge, Berit, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Ingvar-Nilsson, Charlotte, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Iselow, Mikael, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Larsson, Anders O, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Lundahl, Helén, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Marking, Christer, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Norberg, Christin, fr.o.m. 2001-03-20 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Thorslund, Ewa, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2000-10-01
Expert : Trojer, Lena, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-06-19
Expert : Zune, Jean-Pierre, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-19
Sekreterare : Lindahl, June, fr.o.m. 2000-01-17 t.o.m. 2001-06-29

Rapporter

SOU 2001:44Jämställdhetstransporter och IT
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Kommittén för ett europeiskt skoldatanät – EUN (U 1997:06) [ Ledamot ]
Kommittén för ett europeiskt skoldatanät - EUN (U 1997:06)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avlutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-04-24
Direktiv för kommittén, se dir. 1997:65, dir. 1998:53, dir. 1999:112, dir. 2000:107, dir. 2001:85 och dir. 2002:167.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Rapport Vår i Europa - Sverige Dnr U2003/3905S avlämnad 2003-10-23 Slutlig redovining Dnr U2003/3904/s avlämnad 2003-10-23
Medverkande :
Ordförande : Ulf W. Lundin, utbildningsråd, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 2003-06-30
Ledamot : Ingemar Ahlandsberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Birgitta Ahlqvist, ledamot av Europaparlamentet, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Jens Bjöörn, departementssekretare, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1998-10-07
Ledamot : Leif Davidsson, kansliråd, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Isabella de Feudis, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-10-08 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Jan Hylén, pol. sakkunnig, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Mikael Iselow, enhetschef, fr.o.m. 1998-10-08 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Bjarne Kirsebom, direktör, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1998-12-15
Ledamot : Lage Åström, skolråd, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1998-10-07
Sakkunnig : Hans Ahrens, projektledare, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Ingemar Andersson, fr.o.m. 1997-08-15 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Gunnar Hedborg, it-strateg, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1997-08-15
Sakkunnig : Björn Kärrberg, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Helejna Larsson, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Maria Ljungkvist, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1997-10-01
Expert : Angela Andersson, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-09-16
Expert : Günther Dippe, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-06-30
Expert : Jan Hylén, fr.o.m. 1998-06-01 t.o.m. 1998-10-31
Expert : Berner Lindström, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-04-30
Expert : Hans-Inge Persson, förvaltningschef, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 1999-12-31
Expert : Magnus Saemundsson, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2003-02-28
Expert : Anna Ström, fr.o.m. 2002-08-20 t.o.m. 2003-06-30
Expert : Åsa Ström, fr.o.m. 2001-11-29 t.o.m. 2002-11-30
Expert : Riina Vuorikari, fr.o.m. 2000-03-01 t.o.m. 2000-07-31
Huvudsekreterare : Angela Andersson, fr.o.m. 2001-09-17 t.o.m. 2003-06-30
Huvudsekreterare : Jan Hylén, fr.o.m. 1998-11-01 t.o.m. 2001-09-16
Huvudsekreterare : Stellan Ranebo, sektionschef, fr.o.m. 1997-05-01 t.o.m. 1998-10-31
Bitr. sekreterare : Peter Johansson, fr.o.m. 1998-07-01 t.o.m. 1998-08-31
Bitr. sekreterare : Josefine Wintzer, fr.o.m. 1999-03-15 t.o.m. 2003-06-30
Assistent : Wiveca Dahlberg, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1998-09-30
Assistent : Gunilla Magnusson, fr.o.m. 1998-11-01 t.o.m. 1999-03-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman