Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Marianne Tegman

Sök kontaktuppgifter till Marianne Tegman på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Marianne Tegman

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Marianne Tegman medverkat i:

Kommittén för näringslivsinsatser för Polen (N 1997:06) [ Avslutad 1997 ] [ Sakkunnig ]
Kommittén för näringslivsinsatser för Polen (N 1997:06)
Departement : Närings- och handelsdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1997:99.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:163 Översvämningskatastrofen i Polen - finansiellt stöd från stat och näringsliv. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Yvonne Gustafsson, statssekreterare, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Ledamot : Ulf Dinkelspiel, direktör, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Ledamot : Kjell Larsson, generaldirektör, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Ledamot : Gunilla Olofsson, förvaltningschef, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Ledamot : Per Olofsson, direktör, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Ledamot : Börje Risinggård, direktör, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Ledamot : Anders Sahlén, generaldirektör, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Ledamot : Hans Tilly, andre förbundsordförande, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Sakkunnig : Mats Ringborg, utrikesråd, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Sakkunnig : marianne Tegman, handläggare, fr.o.m. 1997-09-02 t.o.m. 1997-11-09
Sekreterare : Pär Ahlberger, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1997-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1997:99 Näringslivsinsatser för Polen

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman