Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Maria Wetterling

Sök kontaktuppgifter till Maria Wetterling på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Maria Wetterling

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Maria Wetterling medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen (Jo 2004:07) om avgifter för foder, livsmedels- och djurskyddstillsyn [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
Utredningen (Jo 2004:07) om avgifter för foder, livsmedels- och djurskyddstillsyn
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-10-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:140 och dir. 2005:25
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:52 Avgiftsfinansierad livsmedels-, djurskydds- och foderkontroll - för en högre och jämnare kvalitet
Medverkande :
Särskild utredare : Åke Larsson, f.d. miljöchef, fr.o.m. 2004-10-14
Expert : Fredrik Alfer, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-12-27
Expert : Klara Cederlund, rättssakkunnig, fr.o.m. 2004-12-27
Expert : Lasse Henricsson, utredare, fr.o.m. 2004-12-27
Expert : Maria Wetterling, ämnesråd, fr.o.m. 2004-12-27
Sekreterare : Annika Atterwall, agronom, fr.o.m. 2004-11-22 t.o.m. 2005-07-17
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Tillsynsutredningen (Ju 2000:06) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Tillsynsutredningen (Ju 2000:06)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-09-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2000:62, dir. 2002:84 och dir. 2003:70
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:14 Statlig tillsyn - Granskning på medborgarnas uppdrag
SOU 2004:100 Tillsyn förslag om en tydligare och effektivare offentlig tillsyn - slutbetänkande
Medverkande :
Särskild utredare : Lennart Gustafson, fr.o.m. 2000-09-21 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Roland Bjuremalm, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Boel Callermo, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2001-10-07
Expert : Malin Eriksson, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2003-12-01
Expert : Lena Hellberg, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Lars Henriksson, fr.o.m. 2003-12-02 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Karin Hååg, fr.o.m. 2002-07-01 t.o.m. 2003-11-09
Expert : Henrik Källsbo, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Elisabeth Lane, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-11
Expert : BoPer Larsson, fr.o.m. 2001-10-08 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Malin Larsson, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Gerda Lind, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Eva-Maria Magnusson, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Carolin Malmerius, fr.o.m. 2001-10-08 t.o.m. 2002-06-30
Expert : Maria Norberg, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Stig Orustfjord, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Roger Petersson, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Håkan Torngren, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Maria Wetterling, fr.o.m. 2003-11-10 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Astrid Nensén Uggla, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2004-10-11
Expert : Eva Wallberg, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2004-10-11
Huvudsekreterare : Sten Johansson, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2004-10-18
Sekreterare : Peter Gorpe, fr.o.m. 2001-05-01 t.o.m. 2001-12-15
Sekreterare : Kjell Skoglund, fr.o.m. 2003-08-25 t.o.m. 2004-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman