Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Maria Sönne

Sök kontaktuppgifter till Maria Sönne på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Maria Sönne

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Maria Sönne medverkat i ( 4 st. ):

Public servicekommittén (Ku 2011:05) [ Avslutad 2012 ] [ Huvudsekreterare ]

Public servicekommittén (Ku 2011:05)


Beteckning : Ku 2011:05
Departement : Kulturdepartementet
Senast ändrad : 2013-03-13
Status : Avslutad 2012 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2011-06-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:51
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Holmgren, Martin, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Ledamot : Hillerström Miksche, Helene, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Ledamot : Jakobsson, Leif, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Ledamot : Kämpe, Katarina, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Ledamot : Nord, Lars, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Berglund Siegbahn, Katarina, fr.o.m. 2011-09-22 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Blomberg, Cecilia, fr.o.m. 2011-06-29 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Jansson Håvik, Rosemarie, fr.o.m. 2011-10-25 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Lindbäck, Magnus, fr.o.m. 2011-06-29 t.o.m. 2011-12-31
Expert : Persson, Martin, fr.o.m. 2011-06-29 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Wennerstein, Bengt, fr.o.m. 2012-01-17 t.o.m. 2012-09-11
Huvudsekreterare : Sönne, Maria, fr.o.m. 2011-08-15 t.o.m. 2012-09-16
Sekreterare : Aust, Maria, fr.o.m. 2011-08-29 t.o.m. 2012-09-11
Sekreterare : Gouali, Henrik, fr.o.m. 2011-06-27 t.o.m. 2012-05-31
Sekreterare : Lidström, Ann-Kristin, fr.o.m. 2011-09-01 t.o.m. 2012-09-16
Sekreterare : Zethrin, Nils-Olof, fr.o.m. 2011-08-15 t.o.m. 2012-07-29

Rapporter

SOU 2012:59Nya villkor för public service
SOU 2012:59Nya villkor för public service – Sammanfattning i punktskrift
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2011:51 Radio och tv i allmänhetens tjänst [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2012:59 Nya villkor för public service [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Insättningsgarantiutredningen (Fi 2004:02) [ Avslutad 2005 ] [ Sakkunnig ]

Insättningsgarantiutredningen (Fi 2004:02)


Beteckning : Fi 2004:02
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2006-03-09
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2004-02-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:19
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Barr, Daniel, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : Daltung, Sonja, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : Hansing, Johan, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : Håkansson, Per, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : Hörngren, Lars, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : af Jochnick, Kerstin, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : Lindfelt, Peter, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : Swahn, Per, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : Sönne, Maria, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sakkunnig : Öström, Catarina, fr.o.m. 2004-03-25 t.o.m. 2005-03-07
Sekreterare : Thomas, Norling, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-03-20

Rapporter

SOU 2005:16Reformerat system för insättningsgarantin
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:16 Reformerat system för insättningsgarantin [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Finansieringsutredningen (M 2003:01) [ Avslutad 2004 ] [ Sakkunnig ]

Finansieringsutredningen (M 2003:01)


Beteckning : M 2003:01
Departement : Miljödepartementet
Senast ändrad : 2005-03-10
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-04-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:41, dir. 2003:150 och dir. 2004:63
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Bergendahl, Per Anders, fr.o.m. 2003-05-01 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Falkenhäll, Richard, fr.o.m. 2004-09-30 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Gerhardsson, Ansi, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Gårding Wärnberg, Maria, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Lundkvist, Peter, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-09-29
Sakkunnig : Persson, Ingvar, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Sönne, Maria, fr.o.m. 2004-01-30 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Thor, Magnus, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Westerlind, Magnus, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Yngvesson, Ulf, fr.o.m. 2004-05-17 t.o.m. 2004-12-31
Sakkunnig : Åsell, Mikael, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-01-29
Expert : Ericsson, Jerry, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Expert : Henricson, Lars-Gunnar, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Expert : Jönsson, Ulla-Karin, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-08-10
Expert : Kjellman, Sten, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Expert : Kjellqvist, Bo, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Expert : Kronqvist, Elin, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2003-11-30
Expert : Nordén, Maria, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Expert : Sohlman, Ragnar, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Expert : Söderberg, Olof, fr.o.m. 2003-06-23 t.o.m. 2004-12-31
Expert : Wingren, Håkan, fr.o.m. 2004-08-11 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare : Rosén, Peter, fr.o.m. 2003-06-16 t.o.m. 2005-01-16

Rapporter

SOU 2003:128Förslag om försöksverksamhet med ekonomiskt stöd till vissa frivilligorganisationer
SOU 2004:125Betalningsansvaret för Kärnavfallet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om det statliga exportfrämjandet genom Sveriges exportråd (UD 1999:03) [ Avslutad 2000 ] [ Expert ]

Utredningen om det statliga exportfrämjandet genom Sveriges exportråd (UD 1999:03)


Beteckning : UD 1999:03
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 2001-02-27
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-12-21
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:69
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Åhnberg, Annika, fr.o.m. 1999-10-19 t.o.m. 2000-11-30
Expert : Alsér, Kristina, fr.o.m. 1999-12-01 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Bauer, Anders, fr.o.m. 2000-02-15 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Clark, Tony, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Ekstedt, Camilla, fr.o.m. 1999-12-01 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Eriksson, Katarina, fr.o.m. 1999-12-01 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Garcia Berg, Lena, fr.o.m. 2000-02-15 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Gustafsson, Lisbeth, fr.o.m. 1999-12-01 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Krook, Ingvar, fr.o.m. 1999-12-01 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Nilsson, Eva, fr.o.m. 1999-12-01 t.o.m. 2000-11-01
Expert : Sönne, Maria, fr.o.m. 1999-12-01 t.o.m. 2000-11-01
Huvudsekreterare : Stange, Ulf, fr.o.m. 1999-12-01 t.o.m. 2000-12-31
Sekreterare : Bäckman, Per, fr.o.m. 2000-01-07 t.o.m. 2000-12-01

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:102 Expert på export? [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman