Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Magnus Holmén

Sök kontaktuppgifter till Magnus Holmén på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Magnus Holmén

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Magnus Holmén medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen (N 2004:06) Ombildning av Rikskvinnocentrum till ett nationellt institut [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Utredningen (N 2004:06) Ombildning av Rikskvinnocentrum till ett nationellt institut
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-02-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:11
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Ingegerd Sahlström, fr.o.m. 2004-04-15 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Magnus Holmén, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-04-15
Expert : Hanna Lantz, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-04-27 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Katarina Schmidt, kansliråd, fr.o.m. 2004-04-27 t.o.m. 2004-12-09
Sekreterare : Ann-Marie Tung, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-22
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:117 Nytt nationellt kunskapscentrum – Ombildning av RKC [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Gränskontrollutredningen (Ju 2003:07) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Gränskontrollutredningen (Ju 2003:07)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-06-18
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:83 och dir. 2004:89
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Krister Thelin, hovrättslagman, fr.o.m. 2003-06-18 t.o.m. 2004-12-31
Expert : Per Almqvist, departementsråd, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-05-01
Expert : Carin Bratt, kansliråd, fr.o.m. 2004-05-01 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Sören Clerton, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Patrik Engström, kriminalinspektör, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Anna Eriksson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Eva-Lotta Hedin, avdelningschef, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Anders Hermansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Magnus Holmén, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2003-12-01
Expert : Hans Pont, kriminalkommissarie, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Beata Wiberg, kansliråd, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2004-12-09
Expert : Annika Wikingsson, jurist, fr.o.m. 2003-06-24 t.o.m. 2004-12-09
Sekreterare : Kristina Andersson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2003-06-18 t.o.m. 2004-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:110 Gränskontrollag – effektivare gränskontroll [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman