Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Magnus Frid

Sök kontaktuppgifter till Magnus Frid på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Magnus Frid

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Magnus Frid medverkat i:

Kommittén om den framtida svenska migrationspolitiken (Ju 2019:01) [ Pågående ] [ Expert ]
Kommittén om den framtida svenska migrationspolitiken (Ju 2019:01)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2019-06-14
Direktiv för kommittén, se dir. 2019:32
Kommittén beräknas avsluta sitt arbete senast 15 augusti 2020.
Medverkande :
Ordförande : Thomas Rolén, kammarrättspresident, fr.o.m. 2019-07-01
Ledamot : Jonas Andersson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-02-27
Ledamot : Paula Bieler, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24 t.o.m. 2020-02-26
Ledamot : Tobias Billström, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24
Ledamot : Jonny Cato, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-10-24
Ledamot : Hans Eklind, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24
Ledamot : Annika Hirvonen Falk, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-04
Ledamot : Christina Höj Larsen, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24
Ledamot : Johanna Jönsson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24 t.o.m. 2019-10-23
Ledamot : Rikard Larsson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24
Ledamot : Rasmus Ling, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24 t.o.m. 2020-05-03
Ledamot : Fredrik Malm, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24
Ledamot : Maria Malmer Stenergard, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24
Ledamot : Carina Ohlsson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24
Ledamot : Jimmie Åkesson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-07-24
Ledamot : Ebba Östlin, kommunstyrelsens ordförande, fr.o.m. 2019-07-24
Expert : Petter Aasheim, advokat, fr.o.m. 2019-07-24
Expert : Fredrik Beijer, rättschef, fr.o.m. 2019-07-24
Expert : Magnus Frid, kansliråd, fr.o.m. 2019-07-24
Expert : Helena Johnsson, ämnesråd, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Nina Larsaeus, kansliråd, fr.o.m. 2019-07-24
Expert : Helena Lund, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-07-24
Expert : Christiana Lyrestam, kansliråd, fr.o.m. 2019-07-24
Expert : Johan Malkan, kansliråd, fr.o.m. 2019-07-24
Sekreterare : Erik Hjulström, kammarrättsråd, fr.o.m. 2019-08-15
Sekreterare : Hanna Kristiansson, kammarrättsråd, fr.o.m. 2019-08-19
Sekreterare : Bernd Parusel, expert, fr.o.m. 2019-08-05
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2019:32 Den framtida svenska migrationspolitiken [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman