Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lars-Håkan Lindkvist

Sök kontaktuppgifter till Lars-Håkan Lindkvist på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lars-Håkan Lindkvist

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Lars-Håkan Lindkvist medverkat i ( 2 st. ):

Utredning (A 1997:02) förbud mot diskriminering i arbetslivet på grund av sexuell läggning [ Avslutad 1997 ]
Utredning (A 1997:02) förbud mot diskriminering i arbetslivet på grund av sexuell läggning
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1997:7.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:175 Förbud mot diskriminering i arbetslivet på grund av sexuell läggning. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Berit Andnor, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-03-07 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Cathrine Lilja, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Anita Linder, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1997-11-30
Håkan Andersson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Karl Danielsson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Lena Emanuelsson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Lars Gellner, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Ingemar Hamskär, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Lennart Karlix, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Lars-Håkan Lindkvist, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Eva Ogenborg, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Heinz Spira, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Sam Uhlin, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1997-11-30
Sekreterare : Örjan Härneskog, fr.o.m. 1997-05-05 t.o.m. 1997-12-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:175 Förbud mot diskriminering i arbetslivet på grund av sexuell läggning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen (A 1997:01) förbud mot diskriminering i arbetslivet av person med funktionshinder [ Avslutad 1998 ]
Utredningen (A 1997:01) förbud mot diskriminering i arbetslivet av person med funktionshinder
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 1998
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-02-06
Direktiv för utredningen : se dir. 1997:8.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:176 Förbud mot diskriminering i arbetslivet av personer med funktionshinder Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Hans Karlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-02-06 t.o.m. 1998-08-16
Expert : Gunilla Ekvall, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1998-08-16
Expert : Inga-Britt Lagerlöf, kansliråd, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 1998-08-16
Expert : Cathrine Lilja, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1998-08-16
Anita Axelsson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Karl Danielsson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-02-28
Magnus Ekström, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Thomas Fredén, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 1998-08-16
Birgitta Fredriksson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Erna-Maria Fredriksson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Lars Gellner, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Ingemar Hamskär, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Majvor Hansson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Anders Karlsson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Lennart Karlix, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-03-08
Stefan Käll, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Anna Lind, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Lars-Håkan Lindkvist, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Sonja Persson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Thomas Spogardh, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Håkan Thomsson, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Britt Trossmark, fr.o.m. 1998-03-09
Sam Uhlin, fr.o.m. 1997-06-09 t.o.m. 1998-08-16
Sekreterare : Jan Bergman, fr.o.m. 1997-05-05
Sekreterare : Karin Sederholm, fr.o.m. 1998-03-02
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman