Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lars-Göran Karlsson

Sök kontaktuppgifter till Lars-Göran Karlsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lars-Göran Karlsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Lars-Göran Karlsson medverkat i ( 2 st. ):

Genomförandeorganisation för tandvårdsreformen 2008 (S 2007:C)
Genomförandeorganisation för tandvårdsreformen 2008 (S 2007:C)
Departement : Socialdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-06-20
Medverkande :
Ledamot : Göran Arvidsson, docent (SNS), fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Susanna Axelsson, odontologie doktor (SBU), fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Bengt Franzon, tanläkare, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Barbro Hjärpe, klinikchef, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Jan Håkansson, övertandläkare, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Björn Klinge, professor, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Lennart Nordenfelt, professor, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Ulf Persson, vd, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Monica Rupprecht Hjort, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Lars Sjödin, tandläkare, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Mats Trulsson, docent, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Ann Wennerberg, professor, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Kerstin Öhrn, prorektor, fr.o.m. 2007-07-01 t.o.m. 2008-06-30
Bo Ekberg, Sveriges Tandreknikerförbund, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Kenth Nilsson, Tjänstetandläkarna, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Raimo Pälvärinne, Sveriges Folktandvårdsförening, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Håkan Vestergren, Sveriges Kommuner och Landsting, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Siv Widholm, Svenska Tandsköterskeförbundet, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Anitha Wijkström, Sveriges Tandhygienistförening, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Anders Wikander, Privattandläkarna, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Tony Axell, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Benny Enbuske, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Bengt Franzon, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Robert Hällqvist, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Lars Sjödin, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Chaim Zlotnik, tanläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Cecilia Christersson, docent, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Mats Trulsson, docent, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Hans Göransson, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Fredrik Jonsson, vd, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Per Arne Sundbom, konkurrensråd, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Ulf Söderström, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Anders Wikander, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Anders Berglund, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
John Bratel, tandläkare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Majvor Carlsson, upphandlare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Lars-Göran Karlsson, vice ordförande, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Stig Karlsson, tandläkare, chef, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Margareta Molin, professor i protetik, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-06-30
Karin Hååg, kansliråd, fr.o.m. 2007-06-20 t.o.m. 2008-06-30
Anna Svensson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-06-20 t.o.m. 2008-06-30
Sofia Wallström, ämnesråd, fr.o.m. 2007-06-20 t.o.m. 2008-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Samordningsdelegationen (S 1994:02) för tandvårdsreformen [ Avslutad 1994 ] [ Sakkunnig ]
Samordningsdelegationen (S 1994:02) för tandvårds- reformen
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1994
Direktiv för se dir. 1994:6.
Medverkande :
Ordförande : Christer Lindblom, led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 1994-03-15
Ledamot : Bjarne Almström, avdelningschef, fr.o.m. 1994-03-15
Ledamot : Sten Arne Enocksson, tandläkare, fr.o.m. 1994-03-15
Ledamot : Jan Håkansson, övertandläkare, fr.o.m. 1994-03-15
Ledamot : Göran Koch, professor, fr.o.m. 1994-03-15
Ledamot : Ulla B. Sandberg, utredare, fr.o.m. 1994-03-15
Ledamot : Krister Sandström, tandläkare, fr.o.m. 1994-03-15
Ledamot : Hans Sundberg, medicinalråd, fr.o.m. 1994-03-15
Ledamot : Anitha Wijkström, förbundsordförande, fr.o.m. 1994-03-15
Sakkunnig : Ragnar Gunneberg, vice verkst. direktör, fr.o.m. 1994-03-15
Sakkunnig : Lars-Göran Karlsson, direktör, fr.o.m. 1994-03-15
Sakkunnig : Bertil Koch, tandvårdsdirektör, fr.o.m. 1994-03-15
Sakkunnig : Monica Melander, förbundsordförande, fr.o.m. 1994-03-15
Sakkunnig : Birgitta Sundeman, enhetschef, fr.o.m. 1994-03-15
Sakkunnig : Sven-Eric Svensson, direktör, fr.o.m. 1994-03-15
Sekreterare : Susanne Asplund, tjänsteman, fr.o.m. 1994-05-01 t.o.m. 1994-06-30
Sekreterare : Elisabet Sundén, administrativ chef, fr.o.m. 1994-05-01 t.o.m. 1994-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman