Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lars Elfvin

Sök kontaktuppgifter till Lars Elfvin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lars Elfvin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Lars Elfvin medverkat i ( 2 st. ):

Direktinvesteringsutredningen (Ju 2019:06) [ Pågående ] [ Expert ]
Direktinvesteringsutredningen (Ju 2019:06)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2019-08-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2019:50
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 2 november 2021.
Utredningen har avgett :
SOU 2020:11 Kompletterande bestämmelser till EU:s förordning om utländska direktinvesteringar
Medverkande :
Särskild utredare : Sten Heckscher, f.d. ordföranden i Högsta förvaltningsdomstolen, fr.o.m. 2019-08-22
Sakkunnig : Mari Andersson, justitieråd, fr.o.m. 2019-09-19
Sakkunnig : Nils Gunnar Billinger, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2019-09-19
Expert : Viktoria Ahlfors, jurist, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Pegah Behseta Sundell, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-10-24 t.o.m. 2020-01-15
Expert : Tobias Bergkvist, tf. chefsjurist, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Philippa Boman, affärsutvecklare, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Martina Bozzo, rättssakkunnig, fr.o.m. 2019-10-24 t.o.m. 2020-02-26
Expert : Ola Brohman, kansliråd, fr.o.m. 2020-01-15
Expert : Lars Elfvin, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Jonas Hallberg, utredare, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Anna Investment Cooperation Manager Hammarberg, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Omar Harrami, utredare, fr.o.m. 2021-02-02
Expert : Jan Kinnander, kommendör, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : David Källström Howding, analytiker, fr.o.m. 2020-05-11 t.o.m. 2021-01-10
Expert : Dan Leeman, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-24 t.o.m. 2020-05-27
Expert : Eva Ljungbert, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Heléne Ottosson, jurist, fr.o.m. 2020-05-11
Expert : Cecilia Skjöldebrand, ämnesråd, fr.o.m. 2020-02-27
Expert : Karl Sundström, byrådirektör, fr.o.m. 2019-10-24
Expert : Robert Tischner, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-05-28
Expert : Maria Ulfvensjö-Baltatzis, konkurrensråd, fr.o.m. 2019-10-24
Sekreterare : Eva Bertelsen, kammarrättsråd, fr.o.m. 2020-04-23
Sekreterare : Johan Höök, rådman, fr.o.m. 2019-09-01 t.o.m. 2020-04-14
Sekreterare : Malin Stensbäck, rådman, fr.o.m. 2019-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om utvärdering av EU-medlemskapets effekter för Tullverkets dimensionering och organisation m.m. (Fi 1997:05) [ Avslutad 1998 ] [ Expert ]
Utredningen om utvärdering av EU-medlemskapets effekter för Tullverkets dimensionering och organisation m.m.(Fi 1997:05)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1997:34.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:18 En gräns - En myndighet. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Sven Erik Österberg, fr.o.m. 1997-02-20
Expert : Lars Elfvin, fr.o.m. 1997-04-01
Expert : Mats Lindahl, fr.o.m. 1997-04-01
Expert : Eva Lotta Pivén, fr.o.m. 1997-04-01
Sekreterare : Mats B-O Larsson, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 1998-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:18 En gräns – en myndighet? [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman