: : :

Medverkande i utredning : Kristina Cunningham

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Kristina Cunningham

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Kristina Cunningham medverkat i ( 6 st. ):

Komvuxutredningen (U 2017:01) [ Pågående ] [ Expert ]

Komvuxutredningen (U 2017:01)


Beteckning : U 2017:01
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2019-01-16
Status : Pågående P
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2017-02-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:21 och dir. 2017:125
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Mörtvik, Roger, fr.o.m. 2017-02-16 t.o.m. 2018-09-03
Sakkunnig : Andersson, Amelie, fr.o.m. 2017-09-14 t.o.m. 2018-08-31
Sakkunnig : Cars, Emma, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2018-08-31
Sakkunnig : Gustavsson, Josefine, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2018-08-31
Sakkunnig : Hassel, Christina, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2018-08-31
Sakkunnig : Holmgren, Stefan, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2017-07-28
Sakkunnig : Lindström, Kristina, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2018-08-31
Sakkunnig : Rurling, Åsa, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Andersson, Björn, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Cunningham, Kristina, fr.o.m. 2017-09-01 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Drougge, Kenneth, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Lindblom, Jan, fr.o.m. 2017-04-20 t.o.m. 2018-08-31
Sekreterare : Andersson, Mikael, fr.o.m. 2017-03-09 t.o.m. 2018-09-03
Sekreterare : Enbågen, Isabella, fr.o.m. 2017-04-10 t.o.m. 2018-09-03
Sekreterare : Lööw Lundin, Camilla, fr.o.m. 2017-10-01 t.o.m. 2018-09-03
Sekreterare : Siösteen, Mona, fr.o.m. 2017-03-09 t.o.m. 2018-09-03

Rapporter

SOU 2018:71En andra och en annan chans – ett komvux i tiden
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2017:21 En väl anpassad vuxenutbildning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2017:125 Tilläggsdirektiv till Komvuxutredningen (U 2017:01) [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2018:71 En andra och en annan chans – ett komvux i tiden [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om elever som kommer till Sverige under grundskolans senare årskurser (U 2016:05) [ Avslutad 2017 ] [ Sekreterare ]

Utredningen om elever som kommer till Sverige under grundskolans senare årskurser (U 2016:05)


Beteckning : U 2016:05
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2018-03-26
Status : Avslutad 2017 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-07-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:67 och dir. 2017:35
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Östlin, Ebba, fr.o.m. 2016-07-07 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Adell Hellström, Erik, fr.o.m. 2016-11-21 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Biller, Therese, fr.o.m. 2016-11-21 t.o.m. 2017-02-21
Expert : Edin, Anders, fr.o.m. 2017-02-21 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Källén, Åsa, fr.o.m. 2016-11-21 t.o.m. 2017-02-20
Expert : Nahum, Ruth-Aida, fr.o.m. 2016-11-21 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Winbladh, Malin, fr.o.m. 2017-02-21 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Winbladh, Torkel, fr.o.m. 2016-11-21 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Århammar, Annika, fr.o.m. 2016-11-21 t.o.m. 2017-06-07
Sekreterare : Cunningham, Kristina, fr.o.m. 2016-10-10 t.o.m. 2017-06-09
Sekreterare : Hellstadius, Mikael, fr.o.m. 2017-04-18 t.o.m. 2017-06-07
Sekreterare : Söderberg, Kristina, fr.o.m. 2016-11-16 t.o.m. 2017-06-09

Rapporter

SOU 2017:54Fler nyanlända elever ska uppnå behörighet till gymnasiet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2017:54 Fler nyanlända elever ska uppnå behörighet till gymnasiet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Arbetsgrupp med uppgift att lämna förslag till vissa förtydliganden och kompletteringar av vissa mål i förskolans läroplan (U 2010:A)
Arbetsgrupp med uppgift att lämna förslag till vissa förtydliganden och kompletteringar av vissa mål i förskolans läroplan (U 2010:A)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-03-09
Direktiv för se PM dnr U2010/14558/SAM § 49
Arbetsgruppen ska slutredovisa sitt uppdrag senast den 24 juni 2010.
Medverkande :
Ordförande : Christer Toftenius, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-03-09
Ursula Armbruster, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-03-09
Kristina Cunningham, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-03-09
Annika Hellewell, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-03-09
Sonja Sheridan, docent, fr.o.m. 2010-03-09
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om ekonomi och föräldrasamarbete vid särlevnad (S 2009:04) [ Avslutad 2011 ] [ Expert ]

Utredningen om ekonomi och föräldrasamarbete vid särlevnad (S 2009:04)


Beteckning : S 2009:04
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2012-02-20
Status : Avslutad 2011 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2009-06-04
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:56, dir. 2010:89 och dir. 2011:8
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Harnesk, Göran, fr.o.m. 2009-09-03
Sakkunnig : Irving Magnusson, Martina, fr.o.m. 2010-04-23
Expert : Ahrengart, Maria, fr.o.m. 2010-04-23
Expert : Arefäll, Eva-Lena, fr.o.m. 2010-04-23
Expert : Armbruster, Ursula, fr.o.m. 2009-10-23 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Askensten, Ann Eva, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Björklund, Agneta, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Cederström, Gunilla, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Cunningham, Kristina, fr.o.m. 2010-07-01
Expert : Hultin, Mårten, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Marnell, Anna, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Pavic, Danijela, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Rydelius, Per-Anders, fr.o.m. 2009-10-23
Huvudsekreterare : Birkoff, Tarja, fr.o.m. 2009-08-17 t.o.m. 2011-06-30
Sekreterare : Entson, Jaan, fr.o.m. 2010-04-12 t.o.m. 2011-06-30
Sekreterare : Fagerström, Pia, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-06-13
Sekreterare : Löfvenholm, Jessica, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-06-13
Sekreterare : Örnhall Ljungh, Sara, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-06-13

Rapporter

SOU 2011:51Fortsatt föräldrar – om ansvar, ekonomi och samarbete för barnets skull
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Delegationen om jämställdhet i skolan (U 2008:08) [ Avslutad 2010 ] [ Expert ]

Delegationen om jämställdhet i skolan (U 2008:08)


Beteckning : U 2008:08
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2011-04-05
Status : Avslutad 2010 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2008-06-12
Direktiv för delegationen, se dir. 2008:75, dir. 2009:12 och dir. 2009:126
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Ekström, Anna, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-17
Ledamot : Bergsten, Viktor, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-17
Ledamot : Bråkenhielm, Görel, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-17
Ledamot : Hadley-Kamptz, Isobel, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-01-11
Ledamot : Heberlien, Ann, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2009-04-05
Ledamot : Ingvar, Martin, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2009-12-13
Ledamot : Messing, Torbjörn, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-17
Ledamot : Sund, Krister, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-17
Ledamot : Wistrand, Birgitta, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-17
Ledamot : Witt-Brattström, Ebba, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-17
Expert : Almgren, Anders, fr.o.m. 2009-06-02 t.o.m. 2010-12-17
Expert : Cunningham, Kristina, fr.o.m. 2009-04-06 t.o.m. 2010-12-17
Expert : Sjöstrand, Mattias, fr.o.m. 2009-01-13 t.o.m. 2009-04-05
Expert : Wadman, Per, fr.o.m. 2009-01-13 t.o.m. 2009-05-25
Expert : Wittenmark, Lars, fr.o.m. 2009-04-06 t.o.m. 2010-12-17
Expert : Wramstedt, Per-Ove, fr.o.m. 2009-01-13 t.o.m. 2010-12-17
Expert : Åmossa, Karin, fr.o.m. 2009-01-13 t.o.m. 2010-12-17
Expert : Östergren, Linda, fr.o.m. 2009-01-13 t.o.m. 2009-04-05
Sekreterare : Andersson, Ulf, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-15
Sekreterare : Eriksson, Kent, fr.o.m. 2008-11-24 t.o.m. 2010-12-10
Sekreterare : Heikkilä, Mia, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2010-12-10
Sekreterare : Ohlander, Ann-Sofie, fr.o.m. 2009-04-06 t.o.m. 2009-11-30
Sekreterare : Wahl, Elisabet, fr.o.m. 2008-11-10 t.o.m. 2010-12-10

Rapporter

SOU 2009:64Flickor och pojkar i skolan – hur jämställt är det?
SOU 2010:10Kvinnor, män och jämställdhet i läromedel i historia – en granskning på uppdrag av Delegationen för jämställdhet i skolan
SOU 2010:33Kvinnor, män och jämställdhet i Läromedel i Samhällskunskap – En granskning på uppdrag av Delegationen för jämställdhet i skolan
SOU 2010:35Kunskap som befrielse? – En metaanalys av svensk forskning om jämställdhet och skola 1969-2009
SOU 2010:36Svensk forskning om jämställdhet och skola – En bibliografi
SOU 2010:51Könsskillnader i skolprestationer – idéer om orsaker
SOU 2010:52Biologiska faktorer och könsskillnader i skolresultat – Ett diskussionsunderlag för Delegationen för jämställdhet i skolans arbete för analys av bakgrunden till pojkars sämre skolprestationer jämfört med flickors
SOU 2010:53Pojkar och skolan: Ett bakgrundsdokument om pojkkrisen
Boys and school: A background paper on the "Boy crisis"
SOU 2010:66Barns perspektiv på jämställdhet i skolan. En kunskapsöversikt
SOU 2010:79Pojkars och flickors psykiska hälsa i skolan; en kunskapsöversikt
SOU 2010:80Skolans och ungdomars psykosociala hälsa
SOU 2010:83Att bli medveten och förändra sitt förhållningssätt – Jämställdhetsarbete i skolan
SOU 2010:84Hederslelaterad problematik i skolan – en kunskaps och forskningsöversikt
SOU 2010:97Resultatuppföljning, läskvalitet och skolutveckling – tre bidrag till diskussion om jämställdhet i skolan
SOU 2010:99Flickor, pojkar, individer – om betydelsen av jämställdhet för kunskap och utbildning i skolan
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 15 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:64 Flickor och pojkar i skolan – hur jämställt är det? [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:10 Kvinnor, män och jämställdhet i läromedel i historia [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:33 Kvinnor, män och jämställdhet i läromedel i samhällskunskap [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:35 Kunskap som befrielse? – En metaanalys av svensk forskning om jämställdhet och skola 1969-2009 [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:36 Svensk forskning om jämställdhet och skola – En bibliografi [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:51 Könsskillnader i skolprestationer – idéer om orsaker [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:52 Biologiska faktorer och könsskillnader i skolresultat [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:53 Pojkar och skolan: Ett bakgrundsdokument om ”pojkkrisen” [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:66 Barns perspektiv på jämställdhet i skola – En kunskapsöversikt [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:79 Pojkars och flickors psykiska hälsa i skolan: en kunskapsöversikt [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:80 Skolan och ungdomars psykosociala hälsa [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:83 Att bli medveten och förändra sitt förhållningssätt – Jämställdhetsarbete i skolan [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:84 Hedersrelaterad problematik i skolan – en kunskaps- och forskningsöversikt [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:97 Resultatuppföljning, läskvalitet och skolutveckling – tre bidrag till diskussionen om jämställdhet i skolan [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2010:99 Flickor, pojkar, individer – om betydelsen av jämställdhet för kunskap och utveckling i skolan [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Interdepartemental arbetsgrupp för mänskliga rättigheter (Ju 2006:E) [ Ledamot ]
Interdepartemental arbetsgrupp för mänskliga rättigheter (Ju 2006:E)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-04-26
Lokal : Kulturdepartementet
Arbetsgruppen ska förlängas på obestämd tid.
Medverkande :
Ordförande : Marcus Brixskiöld, departementsråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2008-02-04
Ordförande : Hans Dahlgren, ambassadör, fr.o.m. 2010-10-27 t.o.m. 2013-10-08
Ordförande : Gustaf Lind, departementsråd, fr.o.m. 2015-01-22
Ordförande : Jan Nordlander, ambassadör, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ordförande : Jenny Olausson, departementsråd, fr.o.m. 2015-01-19
Ordförande : Per Sjögren, departementsråd, fr.o.m. 2013-10-09 t.o.m. 2015-01-21
Ordförande : Charlotta Wickman, departementsråd, fr.o.m. 2008-02-05 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Camilla Abrahamsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : John Ahlberk, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Mattias Ahlquist, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-12-18 t.o.m. 2013-10-08
Ledamot : Anette Ahrnens, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2015-09-21 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Emanuel Allroth, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2016-04-10
Ledamot : Johan Allvin, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-09-21 t.o.m. 2016-04-10
Ledamot : Mikael Andersson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Monica Andersson, ämnesråd, fr.o.m. 2012-06-01
Ledamot : Lars Arell, departementssekreterare, t.o.m. 2012-05-31
Ledamot : Sara Benjamin, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Gunilla Bergerén, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Mikaela Bexar, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2017-12-03
Ledamot : Cecilia Blomberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-19 t.o.m. 2016-04-10
Ledamot : Charlotte Brunelid, departementssekreterare, t.o.m. 2012-05-31
Ledamot : Kerstin Bynander, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-11
Ledamot : Lars Bryntesson, departementsråd, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Johan Bäverbradt, kansliråd, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2013-10-08
Ledamot : Elisas Cansu, rättssakkunnig, fr.o.m. 2016-04-11 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Viktor Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-09 t.o.m. 2014-03-23
Ledamot : Anna Centerstig, kansliråd, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Kristina Cunningham, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Jennie Dackmar, rättssakkunnig, fr.o.m. 2013-03-24 t.o.m. 2015-01-21
Ledamot : Hans Dahlgren, ambassadör, fr.o.m. 2010-10-27 t.o.m. 2013-10-08
Ledamot : Jenny Egermark, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2015-01-18
Ledamot : Andreas Egeryd, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Expert : Hanna Ek, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-12-04
Ledamot : Sofia Ekfeldt Nyman, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-05 t.o.m. 2009-05-11
Ledamot : Elisabeth Eklund, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2006-09-27
Ledamot : Helle Ellehöj, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Josefin Emanuel Brattberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-05 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Cecilia Eneman, rättssakkunnig, fr.o.m. 2015-09-21 t.o.m. 2016-04-10
Ledamot : Christer Eriksson, ämnesråd, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2016-04-10
Ledamot : Kent Eriksson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Anna Falkdalen, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-20 t.o.m. 2017-12-03
Ledamot : Ulrika Funered, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-09-28 t.o.m. 2008-02-04
Ledamot : Camilla Goldbeck-Löwe, kansliråd, fr.o.m. 2006-09-28 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Annika Gottberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-05-12
Ledamot : Mari Granath Lagercrantz, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Klara Grundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Peter Grym, rättssakkunnig, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Johanna Gustafsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2017-12-04
Ledamot : Maria Gutiérrez, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-19 t.o.m. 2015-09-20
Ledamot : Helena Hagberg, kansliråd, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Michael Haglund, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Christina Hammarstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2008-02-04
Ledamot : Petra Hansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-05 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Lovisa Hellberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-24 t.o.m. 2017-12-19
Ledamot : Eva-Marie Hellstran, rättssakkunnig, fr.o.m. 2009-05-12 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Jacob Holm, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2012-12-18
Ledamot : Kristina Hållén, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-06-03 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Malin Häggqvist, departementssekreterare, t.o.m. 2012-12-18
Ledamot : Emil Högberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Henrik Ingrids, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-20 t.o.m. 2017-12-03
Ledamot : Anna Jakenberg Brinck, kansliråd, fr.o.m. 2015-09-21 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Kerstin Jansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Thomas Jansson, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-11
Ledamot : Alireza Javaheri, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Helena Johnsson, kansliråd, fr.o.m. 2013-10-09 t.o.m. 2015-01-18
Ledamot : Magnus Jonsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-06-03 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Maria Jontén, departementssekreterare, t.o.m. 2012-05-31
Ledamot : Åsa Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Lennart Killander Larsson, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Margareta Kristiansson, kansliråd, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Henrik Källsbo, kansliråd, fr.o.m. 2016-06-01
Ledamot : Johan Lantto, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-09-28 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Charlotte Lewenhaupt, departementssekreterare, t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Lotta Liljegren, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Ann Lindh, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2014-03-23
Ledamot : Niklas Lind, rättssakkunnig, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Anna Lindberg, kansliråd, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2016-04-10
Ledamot : Anna-Karin Lindblom, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2008-02-05
Ledamot : Sofie Lindblom, rättssakkunnig, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Anders Lindgren, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-11 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Daniel Lindvall, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Eva Lisskar-Dahlgren, kansliråd, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Maria Lindqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Ebba Littorin, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-24 t.o.m. 2015-09-20
Ledamot : Helena Lundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-01
Ledamot : Johan Lundmark, rättssakkunnig, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2009-05-11
Ledamot : Martina Löfstrand, rättssakkunnig, fr.o.m. 2015-01-19 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Miriam Malmqvist, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2012-12-18 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Lina Martinson, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-24
Ledamot : Selma Memik, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Lena Mirow, kansliråd, fr.o.m. 2017-12-04
Ledamot : Sara Modin, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2014-03-23
Ledamot : Petra Mårselius, kansliråd, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2012-12-18
Ledamot : Carina Mårtensson, ämnesråd, fr.o.m. 2012-12-18 t.o.m. 2015-01-18
Ledamot : Johanna Möllerberg, ämnesråd, fr.o.m. 2015-01-19 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Filip Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-09
Ledamot : Helene Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-09 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Lars Nilsson, kansliråd, fr.o.m. 2012-12-28
Ledamot : Anna Nordlander, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Tanja Ohlsson Blandy, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2015-01-21
Ledamot : Lars Olsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2012-12-15
Ledamot : Charlotte Palmstierna, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Maria Parent, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-24 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Lina Pastorek, kansliråd, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Sara Philipson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-12-04
Ledamot : Anne Rapp, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-06-03 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Pia Roed, kansliråd, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Alexander Rohdin, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Johanna van Rooij, rättssakkunnig, fr.o.m. 2016-04-11 t.o.m. 2017-12-03
Ledamot : Charlotte Roth-Olanders, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-05-12 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Karin Seydlitz, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2009-05-12 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Helena Sivard Askvik, departementssekreteare, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Per Sjögren, departementsråd, fr.o.m. 2013-10-09
Ledamot : Henrik Sjölinder, kansliråd, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2014-03-23
Ledamot : Anna-Lena Sjölund, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-09
Ledamot : Theresia Ståhle, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-14 t.o.m. 2013-10-08
Ledamot : Jesper Svarén, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-19
Ledamot : Lisa Emelia Svensson, kansliråd, t.o.m. 2012-12-18
Ledamot : Macus Sverdén, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Mathias Säfsten, ämnesråd, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2013-10-08
Ledamot : Negin Tagavi, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-19 t.o.m. 2015-09-21
Ledamot : Bilge Tekin Befrits, kansliråd, fr.o.m. 2009-05-12 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Cecilia Torstensson, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-05-12 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : David Törngren, kansliråd, fr.o.m. 2013-10-09 t.o.m. 2016-04-10
Ledamot : Karin Wenander, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-24 t.o.m. 2015-09-20
Ledamot : Jenny Wessblad-Hårdh, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Lena Mirow, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2006-09-27
Ledamot : Anne-Cerise Nilsson, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Olof Nyman, rättssakkunnig, fr.o.m. 2006-06-01 t.o.m. 2009-05-11
Ledamot : Johanna Ode, departementssekretare, fr.o.m. 2006-08-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Mikael Oskarsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2009-05-11
Ledamot : Cecilia Romson Örnberg, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Mihail Stoican, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Ulrika Sundberg, minister, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2006-09-27
Ledamot : Negin Tagavi, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-22 t.o.m. 2015-09-20
Ledamot : Bilge Tekin Befrits, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2012-12-18
Ledamot : Bilge Tekon Befrits, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-22 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Göran Ternbo, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Martin Valfridsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2006-05-31
Ledamot : Cecilia Vestman, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2009-09-27
Ledamot : Elisabeth Wass Löfstedt, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Olof Wetterwvist, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Tora Wigstrand, kansliråd, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2012-03-31
Ledamot : Maria Wilenius, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-05 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Anders Wilhelmsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-05 t.o.m. 2009-05-11
Ledamot : Anna Wrange, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-09-28 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Nadia Yousri, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2006-09-28 t.o.m. 2007-06-05
Ledamot : Danielle Zachrisson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Fanny Zachrisson, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-09-21
Ledamot : Jens Ölander, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2008-02-04
Ledamot : Jonas Öhlund, rättssakkunnig, fr.o.m. 2017-02-20
Ledamot : Signe Öhman, ämnesråd, fr.o.m. 2017-12-04
Ledamot : Carolina Östgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-12-18 t.o.m. 2014-03-23
Sekreterare : Maria Jontén, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-02-05 t.o.m. 2012-06-01
Sekreterare : Camilla Goldbeck-Löwe, kansliråd, fr.o.m. 2006-09-28 t.o.m. 2012-03-31
Sekreterare : David Karlsson, dep.sekr., fr.o.m. 2009-05-12 t.o.m. 2012-03-31
Sekreterare : Anna-Karin Lindblom, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2008-02-05
Sekreterare : Lena Mirow, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2006-09-27
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman