Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kerstin Evelius

Sök kontaktuppgifter till Kerstin Evelius på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kerstin Evelius

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Kerstin Evelius medverkat i ( 2 st. ):

Nationell samordnare för utveckling och samordning av insatser inom området psykisk hälsa (S 2015:09) [ Avslutad 2018 ] [ Särskild utredare/Samordnare ]
Nationell samordnare för utveckling och samordning av insatser inom området psykisk hälsa (S 2015:09)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2018
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-12-17
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:138 och dir. 2016:106
Lokal : Karlavägen 102, plan 9, 115 26 Stockholm, tel. 08-405 19 85
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Årlig avrapportering enl. dir.2015:138 Inlämnat 2016-09-01, 2017-09-01 och 2018-09-01
SOU 2017:111 För barnets bästa? Utredningen om tvångsåtgärder mot barn i psykiatrisk tvångsvård
SOU 2018:90 För att börja med något nytt måste man sluta med något gammalt - Förslag för en långsiktigt hållbar styrning inom området psykisk hälsa
Medverkande :
Särskild utredare/Samordnare : Kerstin Evelius, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Sven Akselson, fr.o.m. 2016-09-01 t.o.m. 2018-11-18
Sekreterare : Louise Aronsson, fr.o.m. 2017-01-09 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Ewa Gustafsson, fr.o.m. 2017-06-01 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Andrea Larsson, fr.o.m. 2016-02-15 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Maria Nyström Agback, fr.o.m. 2017-01-09 t.o.m. 2017-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Nationell psykiatrisamordning (S 2003:09) [ Avslutad 2006 ] [ Sekreterare ]
Nationell psykiatrisamordning (S 2003:09)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-10-23
Direktiv för psykiatrisamordnaren se, dir. 2003:133 och dir. 2006:113
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2006:91 Vård och stöd till psykiskt störda lagöverträdare
SOU 2006:100 Ambition och ansvar. Nationell strategi för utveckling av samhällets insatser till personer med psykiska sjukdomar och funktionshinder
Medverkande :
Nationell psykiatrisamordnare : Anders Milton, medicine doktor, fr.o.m. 2003-10-23 t.o.m. 2006-11-30
Sekreterare : Katarina Adolfson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2006-02-28
Sekreterare : Inger Bohlin, fr.o.m. 2004-03-08 t.o.m. 2005-08-14
Sekreterare : Kristy Delisle, fr.o.m. 2004-02-01 t.o.m. 2006-06-30
Sekreterare : Kerstin Evelius, fr.o.m. 2005-06-13 t.o.m. 2006-10-31
Sekreterare : Emma Fredriksson, fr.o.m. 2005-09-09 t.o.m. 2006-12-10
Sekreterare : Birgitta Hagström, fr.o.m. 2005-10-15 t.o.m. 2006-05-31
Sekreterare : Urban Markström, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2006-08-31
Sekreterare : Anders Printz, fr.o.m. 2006-02-01 t.o.m. 2006-10-31
Sekreterare : Karin Sandell, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2006-11-30
Sekreterare : Mikael Sandlund, fr.o.m. 2005-08-01 t.o.m. 2006-11-30
Sekreterare : Ann Tjernberg, fr.o.m. 2004-03-01 t.o.m. 2006-11-30
Sekreterare : Ing-Marie Wieselgren, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Assistent : Anna-Karin Haag, fr.o.m. 2005-03-14 t.o.m. 2006-12-10
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman