Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Karin Norberg

Sök kontaktuppgifter till Karin Norberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Karin Norberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Karin Norberg medverkat i ( 2 st. ):

Trygghetsberedningen (Ju 2020:09) [ Pågående ] [ Sakkunnig ]
Trygghetsberedningen (Ju 2020:09)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-03-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:32, dir. 2021:8, dir. 2021:62
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Kommittén ska slutredovisa sitt arbete senast den 31 oktober 2024. Årliga delredovisningar ska lämnas den 31 oktober 2021–2023.
Utredningen har avgett :
SOU 2021:85 Vägar till ett tryggare samhälle
Medverkande :
Ordförande : Leif Jakobsson, f.d. statssekreterare, fr.o.m. 2021-01-25
Ordförande : Fredrik Olovsson, riksdagsledamot och ordförande, fr.o.m. 2020-03-26 t.o.m. 2021-01-24
Ledamot : Paulina Brandberg, åklagare, fr.o.m. 2021-10-28
Ledamot : Johan Forssell, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01 t.o.m. 2021-06-09
Ledamot : Johan Hedin, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Ellen Juntti, riksdagsledamot, fr.o.m. 2021-06-10
Ledamot : Ingemar Kihlström, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Rasmus Ling, riksdagsledamot, fr.o.m. 2021-01-01
Ledamot : Fredrik Lundh Sammeli, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Adam Marttinen, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Louise Meijer, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Kristina Nilsson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Katja Nyberg, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Johan Pehrson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01 t.o.m. 2021-10-27
Ledamot : Linda Westerlund Snecker, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Johanna Öfverbeck, ersättare i riksdagen, fr.o.m. 2020-05-01 t.o.m. 2020-12-31
Sakkunnig : Andreas Egeryd Neuman, kansliråd, fr.o.m. 2020-05-15 t.o.m. 2020-12-31
Sakkunnig : Fredrik Friberg, kansliråd, fr.o.m. 2021-04-13 t.o.m. 2021-08-26
Sakkunnig : Markus Grundtman, kansliråd, fr.o.m. 2021-06-14
Sakkunnig : Madelein Keskitalo, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-05-15 t.o.m. 2021-04-12
Sakkunnig : Karin Norberg, kansliråd, fr.o.m. 2021-01-01
Sakkunnig : Monika Olsson, ämnesråd, fr.o.m. 2020-05-15 t.o.m. 2021-08-31
Sakkunnig : Markus Sverdén, kansliråd, fr.o.m. 2020-05-15 t.o.m. 2021-06-13
Sakkunnig : Walo von Greyerz, ämnesråd, fr.o.m. 2020-05-15 t.o.m. 2021-08-31
Sakkunnig : Daniel Zerea, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-08-27
Expert : Daniel Allinger, utredare, fr.o.m. 2020-06-04 t.o.m. 2021-06-09
Expert : Kerstin Andersson, projektledare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Karen Austin, processledare, fr.o.m. 2020-06-04 t.o.m. 2022-01-09
Expert : Greta Berg, expert, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Fredrik Berglund, institutionschef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Carolina Björnsdotter Paasikivi, avdelningschef, fr.o.m. 2021-09-15
Expert : Tomas Blixt, processägare, fr.o.m. 2020-06-04 t.o.m. 2021-07-31
Expert : Tony Boman, utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ulrika Borg, advokat, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Stefan Borgman, brottsförebyggande samordnare, fr.o.m. 2020-06-04 t.o.m. 2020-12-31
Expert : Emma Ekdahl, brottsförebyggande samordnare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Tiina Ekman, senioranalytiker, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Mimmi Eriksson Tinghög, utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Charlotte von Essen, biträdande säkerhetspolischef, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2021-09-14
Expert : Erik von Essen, samordnare, fr.o.m. 2021-01-01
Expert : Erik Grevholm, forsknings- och utredningsråd, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Lennart Guné, chef utvecklingscentrum, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ulrika Gustafsson, analytiker, fr.o.m. 2022-01-10
Expert : Anna-Karin Hansen, chefsåklagare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ulrika Herbst, regionpolischef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ulf Hjerppe, enhetschef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Magnus Lindgren, generalsekreterare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Kenneth Ljung, utredare, fr.o.m. 2021-06-10
Expert : Fredrik Olausson, expert, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Johan Olsson, operativ chef, fr.o.m. 2020-06-04 t.o.m. 2020-09-30
Expert : Elias Palm, avdelningschef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Liselotte Persson-Öhrn, utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ebba Silfverstolpe Agardh, undervisningsråd, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Wenche Skoglund, verksjurist, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Mikael Thörn, senior utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Hedvig Trost, hovrättsråd, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Åsa Wilcox, senior rådgivare, fr.o.m. 2021-08-01
Sekreterare : Robin Camenius, kriminolog, fr.o.m. 2021-03-01 t.o.m. 2021-04-30
Sekreterare : Robin Camenius, kriminolog, fr.o.m. 2021-05-01 t.o.m. 2021-10-31
Sekreterare : Robin Camenius, kriminolog, fr.o.m. 2021-11-01 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Robin Camenius, kriminolog, fr.o.m. 2022-01-01 t.o.m. 2022-03-31
Sekreterare : Klara Hermansson, lektor, fr.o.m. 2020-08-17 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Kristina Jerre, forskningsledare, fr.o.m. 2020-05-01 t.o.m. 2021-07-31
Sekreterare : Jessica Lundahl, ämnesråd, fr.o.m. 2021-09-01
Kanslichef : Anna C. Lindberg, ämnesråd, fr.o.m. 2021-02-01
Kanslichef : Mattias Wahlstedt, departementsråd och enhetschef, fr.o.m. 2020-05-01 t.o.m. 2021-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2021:85 Vägar till ett tryggare samhälle [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Framtidens socialtjänst (S 2017:03) [ Avslutad 2020 ] [ Sakkunnig ]
Framtidens socialtjänst (S 2017:03)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-04-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:39, dir. 2018:69 och 2020:46
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2018:32 Ju förr desto bättre - vägar till en förebyggande socialtjänst
SOU 2020:47 Hållbar socialtjänst - En ny socialtjänstlag
Medverkande :
Särskild utredare : Margareta Winberg, ambassadör, fr.o.m. 2017-04-07 t.o.m. 2020-06-01
Särskild utredare : Margareta Winberg, ambassadör, fr.o.m. 2020-06-02 t.o.m. 2020-08-03
Sakkunnig : Elisabet Aldenberg, ämnesråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Elin Blume, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-03-15 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Jana Bornhäll Finnbogadóttir, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-03-14
Sakkunnig : Jana Bornhäll Finnbogadóttir, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-01-30
Sakkunnig : Christopher Carlson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-05-23 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Tawar Dabaghi, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Anna Dahlin, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2019-12-12
Sakkunnig : Ola Florin, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Karin Frank, kansliråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Jimmy Järvenpää, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Kajsa Laxhammar, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Charlotte Lönnheim, kansliråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Karin Norberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Annika Remaeus, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2019-12-12
Sakkunnig : Elin Sundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-13 t.o.m. 2019-05-16
Sakkunnig : Göran Ternbo, ämnesråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Petter Troedsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-01-31
Sakkunnig : Petra Zetterberg Ferngren, ämnesråd, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Tomas Agdalen, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2019-11-04 t.o.m. 2020-04-14
Expert : Yvonne Ahlström, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Martina Blombergsson, fr.o.m. 2020-04-14 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Emilia Danielsson, förbundsjurist, SKL, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-10-14
Expert : Kristina Folkesson, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-10-14
Expert : Åsa Furén Thulin, sektionschef, SKR, fr.o.m. 2019-11-04 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Fredrik Hjulström, handläggare, SKR, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2019-11-03
Expert : Beatrice Hopstadius, enhetschef, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Shanti Ingeström, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Monica Jacobson, jurist, IVO, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Ann Johansson, vice ordförande, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Ylva Lindblom, jurist, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Johanna Nilsson, jurist, fr.o.m. 2018-09-13 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Elinor Odenberg, utredare, Kommunal, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Sara Roxell, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Monica Rydén, t.f. avdelningschef, Myndigheten för delaktighet, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-01-30
Expert : Karin Röbäck de Souza, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Mille Myndigheten Salomaa-Lindström, för delaktighet, fr.o.m. 2020-01-31
Expert : Jessica Spångberg, utredare, Folkhälsomyndigheten, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Lovisa Strömberg, enhetschef och ställföreträdande diskrimineringsombudsman, Diskrimineringsombudsmannen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Marianne Svensson, projektdirektör, Myndigheten för vård- och omsorgsanalys, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Katrin Westlund, jurist, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Yasmine Bladelius, led. av riksdagen, S, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Thomas Finnborg, led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Per-Olof Forsblom, ledamot i äldrenämnd /V, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Yasmine Larsson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Åsa Lindhagen, socialborgarråd /Mp, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Sofia Nilsson, ordförande omsorg- och utbildningsutskottet /C, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Anna-Maria Norén, socionom, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Per Ramhorn, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Andreas Sturesson, kommunalråd /KD, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Pernilla Stålhammar, led. av riksdagen, MP, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Ulrica Westerlund, biträdande socialchef /L, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2019-12-12
Sekreterare : Pär Alexandersson, utredare, fr.o.m. 2019-10-21 t.o.m. 2020-06-14
Sekreterare : Emilia Danielsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2020-08-03
Sekreterare : Monica Engström, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-06-12 t.o.m. 2020-08-03
Sekreterare : Lars Grönwall, fr.o.m. 2017-09-01 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Fredrik Hjulström, socionom, fr.o.m. 2019-10-01 t.o.m. 2020-06-30
Sekreterare : Sofia Landelius, kansliråd, fr.o.m. 2017-09-20 t.o.m. 2020-08-03
Sekreterare : Kennert Loheim Kangevik, kommunikatör, fr.o.m. 2017-08-14 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Christer Persson, fr.o.m. 2017-08-01 t.o.m. 2018-08-31
Sekreterare : Camilla Sköld, socionom, fr.o.m. 2017-08-21 t.o.m. 2019-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman