: : :

Medverkande i utredning : Karin Kronlid

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Karin Kronlid

Utredning som Karin Kronlid medverkat i:

Utredningen om översyn av kredit- och garantiinstrumenten i det svenska utvecklingssamarbetet (UD 2006:01) [ Avslutad 2006 ] [ Expert ]

Utredningen om översyn av kredit- och garantiinstrumenten i det svenska utvecklingssamarbetet (UD 2006:01)


Beteckning : UD 2006:01
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 2007-03-05
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2006-02-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2006:22 och dir. 2006:77
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Lindahl, Claes, fr.o.m. 2006-03-06 t.o.m. 2006-11-15
Expert : Andrén, Georg, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Bengtcén, Anders, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Blomberg, Björn, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Cassel, Eva, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Ekelund, Elisabeth, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Ekengren, Lars, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Ek, Göran, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Eriksson, Katarina, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Haghanipour, Eva, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Hellvin Stålgren, Lisbeth, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Keller, Robert, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Kronlid, Karin, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Leander, Bo, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Lidström, Sofia, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Nilsson, Lars-Ingvar, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Rooth, Lena, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Stanghed, Karin, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Thörnberg, Henric, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Österman, Tomas, fr.o.m. 2006-04-25 t.o.m. 2006-10-31

Rapporter

SOU 2006:108Att ta itu med fattigdomen
Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman