Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Karin Fernler

Sök kontaktuppgifter till Karin Fernler på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Karin Fernler

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Karin Fernler medverkat i:

Sociala rådet (S 2007:13) [ Avslutad 2010 ] [ Ledamot ]
Sociala rådet (S 2007:13)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-11-20
Direktiv för rådet, se dir. 2007:161
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:47 Alkoholkonsumtion, alkoholproblem och sjukfrånvaro - vilka är sambanden? En systematisk litteraturöversikt
SOU 2010:48 Multipla hälsoproblem bland personer över 60 år - En systematisk litteraturöversikt om förekomst, konsekvenser och vård
SOU 2010:85 Vem arbetar efter 65 års ålder? - En statistisk analys
SOU 2010:89 Finns det samband mellan samsjuklighet och sjukfrånvaro? En systematisk litteraturöversikt
SOU 2010:102 Massuppsägningar, arbetslöshet och sjuklighet. En rapport om konsekvenser av 1900-talets friställningar för slutenvårdsutnyttjande och risk för förtida död
SOU 2010:105 Ålderspension för invandrare från länder utanför OECD-området
SOU 2010:107 Läkares sjukskrivningspraxis. En systematisk litteraturöversikt
Medverkande :
Ordförande : Kristina Alexanderson, professor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Karin Ek. Fernler, doktor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-08-19
Ledamot : Lennart Flood, professor, fr.o.m. 2008-10-15 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Laura Fratiglioni, professor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Per Johansson, professor, fr.o.m. 2008-02-14 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Björn Lindgren, professor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-05-14
Ledamot : Olle Lundberg, professor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Mårten Palme, professor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-04-01
Ledamot : Clas Rehnberg, docent, fr.o.m. 2008-02-14 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Peter Skogman Thoursie, docent, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2010-12-31
Adjungerad ledamot : Lars-Erik Holm, generaldirektör, fr.o.m. 2008-03-01 t.o.m. 2010-12-31
Adjungerad ledamot : Curt Malmborg, generaldirektör, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-12-31
Adjungerad ledamot : Kjell Asplund, generaldirektör, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-02-29
Adjungerad ledamot : Adriana Lender, generaldirektör, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Malin Sedvallsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2010-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2007:161 Socialt råd [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman