Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kaj Forsberg

Sök kontaktuppgifter till Kaj Forsberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kaj Forsberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Kaj Forsberg medverkat i:

Kommittén om nya former för stöd åt hemlösa (S 1998:09) [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Kommittén om nya former för stöd åt hemlösa (S 1998:09)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-12-22
Direktiv för kommittén, se dir. 1998:108.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:14 Adressat okänd. Om hemlöshetens bakgrund, orsaker och dynamik
SOU 2001:95 Att motverka hemlöshet. En sammanhållen strategi för samhället
Medverkande :
Ordförande : Widar Andersson, politiskt sakkunnig, fr.o.m. 1999-01-01
Ledamot : Kristina Axén Olin, fr.o.m. 1999-03-08
Ledamot : Erling Bager, fr.o.m. 1999-03-08
Ledamot : Cinnika Beiming, fr.o.m. 1999-03-08
Ledamot : Annica Dominius, fr.o.m. 1999-03-08 t.o.m. 2001-01-31
Ledamot : Anki Elkén, fr.o.m. 2001-02-01
Ledamot : Lasse Flygare, fr.o.m. 2001-10-01
Ledamot : Hardy Hedman, fr.o.m. 1999-03-08
Ledamot : Thomas Julin, fr.o.m. 1999-03-08 t.o.m. 2001-09-30
Ledamot : Sten Lundström, fr.o.m. 1999-03-08
Sakkunnig : Tomas Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-11-04 t.o.m. 2000-05-09
Sakkunnig : Annika Mansnérus, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-05-10
Sakkunnig : Per-Erik Rinsell, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-04-01
Sakkunnig : Kenneth Sjöstrand, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-04-01 t.o.m. 1999-11-03
Expert : Kaj Forsberg, samhällspedagog, fr.o.m. 1999-04-01
Expert : Stina Holmberg, projektchef, fr.o.m. 1999-04-01 t.o.m. 2000-09-30
Expert : Kaj Kadar, kriminalvårdsinspektör, fr.o.m. 1999-04-01
Expert : Leif Klingensjö, utredningssekreterare, fr.o.m. 1999-04-01
Expert : Margareta Liljeqvist, utredare, fr.o.m. 1999-04-01
Expert : Claes-Göran Stefansson, fr.o.m. 2000-10-01
Sekreterare : Ann-Christin Martens, fr.o.m. 1999-01-25 t.o.m. 1999-09-30
Sekreterare : Weddig Runquist, fr.o.m. 2001-05-01 t.o.m. 2001-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1998:108 Nya former för stöd åt hemlösa

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman