: : :

Medverkande i utredning : Jonas Törnblom

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Jonas Törnblom

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.

Utredning som Jonas Törnblom medverkat i:

Kommittén för Sveriges deltagande i världsutställningen Expo 2010 i Shanghai (UD 2007:04) [ Avslutad 2011 ] [ Ledamot ]

Kommittén för Sveriges deltagande i världsutställningen Expo 2010 i Shanghai (UD 2007:04)


Beteckning : UD 2007:04
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 2012-02-17
Status : Avslutad 2011 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-10-04
Direktiv för kommittén, se dir. 2007:142
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Cederschiöld, Carl, fr.o.m. 2007-10-05 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Berglund, Annika, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Follin, Ann, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Gustafsson, Yvonne, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Ljunggren, Börje, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Stensson, Henry, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Törnblom, Jonas, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Tf. generalkommissarie : Jeppson, Hans, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-11-30
Generalkommissarie : Rembe, Annika, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2011-03-31
Projekthandledare : Lorentzon, David, fr.o.m. 2007-12-01 t.o.m. 2011-03-31
Projekledare : Ekstrand, Nina, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2011-01-17
Programhandläggare : Magnell, David A., fr.o.m. 2008-10-06 t.o.m. 2009-01-05
Vikarierande projekthandledare : Nöre, Anna, fr.o.m. 2010-05-26 t.o.m. 2011-03-31
Programassistent : Lerfors, Cecilia, fr.o.m. 2009-08-17 t.o.m. 2010-11-15
Kommunikationsansvarig : Engström, Tove, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2010-06-30
Ansvar för programverksamhet : Rygård, Anna, fr.o.m. 2009-02-09 t.o.m. 2011-01-31
Protocol Manager : Cappelin, Björn, fr.o.m. 2010-03-08 t.o.m. 2010-11-01
Senior adviser : Björck, Staffan, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2009-12-31

Rapporter

SOU 2011:22Spirit of Innovation
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman