Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : John Evertsson

Sök kontaktuppgifter till John Evertsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : John Evertsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som John Evertsson medverkat i ( 2 st. ):

Arbetsgruppen för samverkan kring arbetet med skolans värdegrund (U 1996:H) [ Avslutad 1997 ] [ Sekreterare ]
Arbetsgruppen för samverkan kring arbetet med skolans värdegrund (U 1996:H)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 1997
Utredningen har avgett :
Ds 1997:57 En värdegrundad skola - idéer om samverkan och möjligheter. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Eva Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Lars Alexandersson, byråchef, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Agneta Björklund, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Agneta Bäcklund, hovrättsassessor, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Bengt Harju, byrådirektör, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Lisa Ingestad, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Anna-Märta Israelsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Anita Jonstrand, sekreterare, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Eva Karlsson, enhetschef, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Olle Norgren, undervisningsråd, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Helena Pentinsaari, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Catharina Wettergren, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Sigbrit Wollbrand, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Ledamot : Dick Öqvist, kommissarie, fr.o.m. 1996-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Sekreterare : John Evertsson, undervisningsråd, fr.o.m. 1997-11-12 t.o.m. 1997-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 1997:57 En värdegrundad skola – idéer om samverkan och möjligheter [ pdf |Paragraftecken ]
Utredningen (S 1996:10) om särskilt krisstöd [ Avslutad 1998 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen (S 1996:10) om särskilt krisstöd
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1996:121.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:113 I God Tro. Samhället och nyandligheten. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Margó Ingvardsson, förbundsordförande, fr.o.m. 1997-03-20
Sakkunnig : Sigrid Bolkéus, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1997-08-20
Sakkunnig : Cecilia Carpelan, utbildningssekreterare, fr.o.m. 1997-08-20
Sakkunnig : John Evertsson, undervisningsråd, fr.o.m. 1997-08-20
Sakkunnig : Inga Gustavsson, psykolog, fr.o.m. 1997-08-20
Sakkunnig : Katja Homrighausen, assistent, fr.o.m. 1997-08-20
Sakkunnig : Peter Nobel, juris dr, fr.o.m. 1997-08-20
Sakkunnig : Gunilla Oltner, barnombudsman, fr.o.m. 1997-08-20
Sakkunnig : Tor Leif Pettersson, professor, fr.o.m. 1997-08-20
Sekreterare : Sonja Wallbom, avdelningssekreterare, fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1998-10-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:113 I God Tro – Samhället och nyandligheten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman