Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jerker Widén

Sök kontaktuppgifter till Jerker Widén på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jerker Widén

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Jerker Widén medverkat i ( 2 st. ):

U-båtsutredningen (Fö 2000:05) [ Avslutad 2001 ] [ Expert ]
U-båtsutredningen (Fö 2000:05)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-10-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2000:68
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:85 Perspektiv på Ubåtsfrågan
Medverkande :
Särskild utredare : Rolf Ekéus, ambassadör, fr.o.m. 2000-10-05
Expert : Ola Tunander, senior researcher, fr.o.m. 2001-04-23 t.o.m. 2001-05-13
Expert : Göran R. Wallén, fr.o.m. 2001-04-18 t.o.m. 2001-11-15
Expert : Jerker Widén, researcher, fr.o.m. 2001-02-26
Huvudsekreterare : Mathias Mossberg, ambassadör, fr.o.m. 2001-02-12
Sekreterare : Birgitta Arvidsson, kansliråd, fr.o.m. 2001-03-19
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:85 Perspektiv på ubåtsfrågan [ pdf ]
Utredningen om svenskt säkerhetspolitiskt agerande under perioden 1969–1989 (UD 2000:04) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
Utredningen om svenskt säkerhetspolitiskt agerande under perioden 1969-1989 (UD 2000:04)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-10-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2000:63 och dir. 2002:125
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Rolf Ekéus, ambassadör, fr.o.m. 2000-10-05 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Pontus Ekstedt, fr.o.m. 2002-07-04 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Svante Menckel, fr.o.m. 2001-07-01 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Göran R. Wallén, fr.o.m. 2001-11-15 t.o.m. 2004-01-31
Expert : Jerker Widén, fr.o.m. 2001-02-26 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Pontus Ekstedt, fr.o.m. 2001-04-18 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Hans Sjöberg, fr.o.m. 2001-08-15 t.o.m. 2002-12-20
Huvudsekreterare : Mathias Mossberg, ambassadör, fr.o.m. 2001-02-12 t.o.m. 2003-01-31
Sekreterare : Birgitta Arvidsson, kansliråd, fr.o.m. 2001-03-19 t.o.m. 2003-01-31
Kanslisekreterare : Elisabet Schager, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:108 Fred och säkerhet [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman