Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jenny Munkelt

Sök kontaktuppgifter till Jenny Munkelt på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jenny Munkelt

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Jenny Munkelt medverkat i ( 4 st. ):

Utredningen om modernare regler om faderskap och föräldraskap (Ju 2017:07) [ Avslutad 2018 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om modernare regler om faderskap och föräldraskap (Ju 2017:07)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2018
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-03-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:28
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2018:68 Nya regler om faderskap och föräldraskap
Medverkande :
Särskild utredare : Sofia Jungstedt, tf. chefsrådman, fr.o.m. 2017-03-16 t.o.m. 2018-08-31
Sakkunnig : Linnéa Brossner, rättssakkunnig, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2018-08-31
Sakkunnig : Jenny Munkelt, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Joakim Blom, familjerättssekreterare, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Marie Bresle Ahlqvist, rättslig expert, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Jonas Jeppson, verksjurist, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Thomas Jonsland, utredare, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Pernilla Krusberg, jurist, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2017-09-15
Expert : Ylva Lindblom, förbundsjurist, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Kerstin Sahlgren, socionom, fr.o.m. 2017-09-15 t.o.m. 2018-08-31
Expert : Anna Singer, professor, fr.o.m. 2017-05-11 t.o.m. 2018-08-31
Sekreterare : Susanne Stenberg, hovrättsassessor, fr.o.m. 2017-03-20 t.o.m. 2018-08-31
Biträdande sekreterare : Sara Fröding Linebäck, hovrättsassessor, fr.o.m. 2018-07-12 t.o.m. 2018-08-17
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2017:28 Modernare regler om faderskap och föräldraskap [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2018:68 Nya regler om faderskap och föräldraskap [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Tillitsdelegationen (Fi 2016:03) [ Avslutad 2020 ] [ Expert ]
Tillitsdelegationen (Fi 2016:03)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2016-06-16
Direktiv för delegationen, se dir. 2016:51, dir. 2017:119, dir. 2019:6 och dir. 2020:49
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:56 Jakten på den perfekta ersättningsmodellen - Vad händer med medarbetarnas handlingsutrymme?
SOU 2018:48 En lärande tillsyn. Statlig granskning som bidrar till verksamhetsutveckling i vård, skola och omsorg
SOU 2018:38 Styra och leda med tillit. Forskning och praktik
SOU 2018:47 Med tillit växer handlingsutrymmet - tillitsbaserad styrning och ledning av välfärdssektorn
SOU 2019:43 Med tillit följer bättre resultat – tillitsbaserad styrning och ledning i staten Politisk handlingskraft i en regeringsnära utvecklingsmiljö
SOU 2020:40 En gemensam utbildning inom statsförvaltningen
Medverkande :
Ordförande : Christina Forsberg, generaldirektör, fr.o.m. 2019-03-29 t.o.m. 2020-06-24
Ordförande : Laura Hartman, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2019-03-28
Ledamot : Shirin Ahlbäck Öberg, docent, fr.o.m. 2019-03-29 t.o.m. 2020-06-24
Ledamot : Emil Broberg, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2020-02-10
Ledamot : Christina Forsberg, generaldirektör, fr.o.m. 2018-09-04 t.o.m. 2019-03-28
Ledamot : Gunilla Hult Backlund, fr.o.m. 2016-06-16 t.o.m. 2020-02-10
Ledamot : Rikard Jermsten, generaldirektör, fr.o.m. 2018-09-04 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Kristina Althoff, enhetschef, fr.o.m. 2019-06-25 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Robin Anderson Boström, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Helena Cantù, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Isabell Carnlöf, utredare, fr.o.m. 2020-02-11 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Johanna Carnö, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-05-08
Expert : Niclas Damm, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Karin Edholm, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-09 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Karin Edin, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-10 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Christina Eklöf, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Thomas Ericson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Christine Feuk, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Inger Gustafsson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-05-08
Expert : Jakob Hellman, utvecklingsledare, fr.o.m. 2019-05-09 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Jacob Henriksson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Emma Holstad, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-19 t.o.m. 2020-06-24
Sakkunnig : Kasper Irgens, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-02-11 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Anna Kessling, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Maria Lidström, fr.o.m. 2018-03-19 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Karin Lönnheden, stabschef, fr.o.m. 2019-03-01 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Erik Magnusson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Lars Modig, kansliråd, fr.o.m. 2020-02-11 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Jenny Munkelt, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2018-03-18
Expert : Patrik Olofsson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Håkan Olsson, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Thord Redman, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Tomas Rosenberg, polismästare, fr.o.m. 2019-03-01 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Lars Seger, chefsjurist, fr.o.m. 2020-02-11 t.o.m. 2020-06-24
Expert : Hanna Sjöberg, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Hampus Strömberg, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Expert : Eva Svensson, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-01 t.o.m. 2020-02-10
Expert : Torkel Winbladh, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2018-09-09
Expert : Johanna Wockatz, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2019-10-08
Huvudsekreterare : Anna Lexelius, fr.o.m. 2016-08-15 t.o.m. 2019-03-11
Huvudsekreterare : Anna Pauloff, tidigare utredningschef, fr.o.m. 2019-04-23 t.o.m. 2020-06-26
Sekreterare : Karin Brandqvist Sundblad, hovrättsassessor, fr.o.m. 2020-04-11 t.o.m. 2020-06-05
Sekreterare : Louise Bringselius, fr.o.m. 2017-01-25 t.o.m. 2018-05-31
Sekreterare : Karin Ekdahl Wästberg, fr.o.m. 2016-08-15 t.o.m. 2019-08-11
Sekreterare : Monica Engström, fr.o.m. 2017-08-14 t.o.m. 2018-04-30
Sekreterare : Pernilla Fexdal, assistent, fr.o.m. 2018-08-13 t.o.m. 2020-05-31
Sekreterare : Mattias Fogelgren, fr.o.m. 2017-04-17 t.o.m. 2020-04-28
Sekreterare : Martin Fransson, forskningsledare, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-09-20
Sekreterare : Kristin Gunnarsson, fr.o.m. 2018-02-01 t.o.m. 2018-06-18
Sekreterare : Lena Hamilton, fr.o.m. 2018-04-16 t.o.m. 2018-05-17
Sekreterare : Kajsa Hanspers, fr.o.m. 2016-08-15 t.o.m. 2017-07-31
Sekreterare : Karin Hååg, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-05-31
Sekreterare : Unni Mannerheim, fr.o.m. 2016-09-05 t.o.m. 2018-06-30
Sekreterare : Ola Norbäck, assessor, fr.o.m. 2019-09-30 t.o.m. 2020-06-26
Sekreterare : Ewa Preston, fr.o.m. 2016-11-15 t.o.m. 2017-08-13
Sekreterare : Johan Quist, forskningsledare, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-09-20
Sekreterare : Emma Sterky, utredningssekreterare, fr.o.m. 2020-01-01 t.o.m. 2020-04-02
Sekreterare : Katarina Wetter Edman, forskningsledare, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-09-20
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om utökade möjligheter till behandling av ofrivillig barnlöshet (Ju 2013:12) [ Avslutad 2016 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om utökade möjligheter till behandling av ofrivillig barnlöshet (Ju 2013:12)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-06-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:70, dir. 2014:142 och dir, 2015:67
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:29 Assisterad befruktning för ensamstående kvinnor
SOU 2016:11 Olika vägar till föräldraskap
Medverkande :
Särskild utredare : Eva Rosberg Wendel, lagman, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2016-02-24
Ledamot : Anders Andersson, distriktsordförande, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Helena Bouveng, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Jonas Gunnarsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Gustav Hemming, landstingsråd, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Maj Karlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Nils Karlsson, kommunalråd, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Charlott Qvick, gruppsekreterare, fr.o.m. 2015-03-06
Ledamot : Barbro Westerholm, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-06
Sakkunnig : Josefin Emanuel Brattberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-08-05 t.o.m. 2014-05-16
Sakkunnig : Linnéa Brossner, rättssakkunnig, fr.o.m. 2013-08-05
Sakkunnig : Marie Ek, kansliråd, fr.o.m. 2013-08-05
Sakkunnig : Annika Mansnérus, t.f. enhetschef, fr.o.m. 2014-05-17
Sakkunnig : Jenny Munkelt, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-08-05
Sakkunnig : Bengt Rönngren, kansliråd, fr.o.m. 2013-08-05
Expert : Ingemar Engström, professor och överläkare, fr.o.m. 2013-08-05
Expert : Penny Fagerberg, fil.dr. och leg. psykolog, fr.o.m. 2014-12-01
Expert : Britt Friberg, överläkare och docent, fr.o.m. 2014-01-13
Expert : Torgny Gustavsson, överläkare, fr.o.m. 2014-12-01
Expert : Maarit Jänterä-Jareborg, professor, fr.o.m. 2013-08-05
Expert : Åsa Lindberg, jurist, fr.o.m. 2013-08-05
Expert : Eva Ryrstedt, professor, fr.o.m. 2013-08-05
Sekreterare : Johanna Kallifatides, hovrättsassessor, fr.o.m. 2013-07-05 t.o.m. 2016-02-29
Sekreterare : Lars Olsson, rådman, fr.o.m. 2013-08-05 t.o.m. 2016-02-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2014:29 Assisterad befruktning för ensamstående kvinnor [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2016:11 Olika vägar till föräldraskap [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medierådet (U 1990:03) [ Avslutad 2010 ] [ Sakkunnig ]
Medierådet (U 1990:03)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1990-06-21
Direktiv för rådet, se dir. 1990:40, dir. 1998:110, dir. 2003:75, dir. 2009:103 och dir. 2010:134
Lokal : Karlavägen 100A, 103 33 Stockholm, A K Agebäck tel. 08-4053021
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1993:39 En gräns för filmcensuren, delbetänkande 39 nummer av informationsbladet Flödet har kommit ut. Ungar & Medier 2010 Småungar & Medier 2010 - Fakta om små barns användning och upplevelser av medier Världen som spelplan - gränsöverskridande i onlinespelskulturen. Av Jonas Linderoth och Camilla Olsson 2010 Jag ser mig - En etnografisk studie av barns och ungas förhållande till programmet Idol. Av Katarina Graffman och Johan Fredriksson 2010
Medverkande :
Ordförande : Kristina Ahlinder, direktör, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ordförande : Christina Linderholm, f.d. led. av riksdagen /c, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 2000-06-30
Ordförande : Cecilia Modig, författare, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ordförande : Ulla Pettersson, f.d. led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1994-06-30
Ordförande : Inger Segelström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2009-06-04
Vice ordförande : Cecilia Modig, författare, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Lars Alexandersson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Sven Allerstrand, direktör, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Gunnel Arrbäck, direktör, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Jan-Erik Billinger, informationschef, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1999-02-25
Ledamot : Eva Block, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Margot Blom, undervisningsråd, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Gunilla Bodin, kanslichef, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1997-04-13
Ledamot : Linus Feldt, datorspel producent, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Inga Gustafsson, leg. psykolog, fr.o.m. 1990-10-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Andreas Hoffsten, redaktör, fr.o.m. 1999-03-26 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Ulph Holmgren, byrådirektör, fr.o.m. 1998-01-20 t.o.m. 2000-10-16
Ledamot : Beatrice Hopstadius, utredare, fr.o.m. 2000-10-17 t.o.m. 2001-06-11
Ledamot : Anders Kassman, utredare, fr.o.m. 2000-10-17 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Dany Kessel, fr.o.m. 2005-09-30 t.o.m. 2006-06-04
Ledamot : Åsa Landberg, leg. psykolog, fr.o.m. 2005-02-02 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Jens Lanestrand, filmkonsulent, fr.o.m. 2010-03-18 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Birgitta Myrman, informationschef, fr.o.m. 1995-06-26 t.o.m. 2000-10-16
Ledamot : Erik Nilsson, kanslichef, t.o.m. 1994-06-30
Ledamot : Ulla Nordenstam, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1994-08-15 t.o.m. 1998-01-19
Ledamot : Merike Palm, pressekreterare, fr.o.m. 1992-06-09 t.o.m. 1994-06-30
Ledamot : Annelie Persson, generalsekreterare, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2009-06-04
Ledamot : Ulla Pettersson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Stig Roland Rask, lärare, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Olof Risberg, leg. psykolog och leg. psykoterapeut, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2005-01-12
Ledamot : Abbas Salehi, producent, fr.o.m. 2003-06-04 t.o.m. 2005-05-23
Ledamot : Anna Serner, verkst. direktör, fr.o.m. 2003-06-04 t.o.m. 2009-06-04
Ledamot : Maria Soares Lindberg, verksamhet ansvarig, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Henrik Ståhl, skådespelare, fr.o.m. 2004-05-10 t.o.m. 2008-08-24
Ledamot : Elisabet Svedberg, byrådirektör, fr.o.m. 2001-06-12 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Fredrik Svensson, verkst. direktör, fr.o.m. 2006-06-05 t.o.m. 2009-06-04
Ledamot : Lennart Teveborg, skolråd, fr.o.m. 1990-10-01 t.o.m. 1994-06-30
Ledamot : Ewa Thorslund, it-konsult, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : José Lagunas Vargas, filmkonsulent, fr.o.m. 2008-08-25 t.o.m. 2010-02-21
Ledamot : Johan Wennhall, utredningssekreterare, fr.o.m. 1994-12-01 t.o.m. 1995-06-25
Sakkunnig : Tarja Birkoff, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-06-26 t.o.m. 2006-10-29
Sakkunnig : Jens Cavallin, departementssekreterare, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1995-06-12
Sakkunnig : Klas Elm, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-06-13 t.o.m. 1998-01-31
Sakkunnig : Carl-Axel Gustavsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-06-26 t.o.m. 2009-06-04
Sakkunnig : Maria Gåsste, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 2002-03-03
Sakkunnig : Nils Hertzberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2005-11-06
Sakkunnig : Ingegerd Häller, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-09-04 t.o.m. 2009-02-12
Sakkunnig : Anna-Märta Israelsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 2000-03-13
Sakkunnig : Kent Ivarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1996-09-15
Sakkunnig : Carin Khakee, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-03-04 t.o.m. 2002-08-27
Sakkunnig : Pia Kjellander, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-08-28 t.o.m. 2005-09-19
Sakkunnig : Carolina Malmerius, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-06-26 t.o.m. 2009-06-04
Sakkunnig : Mia Mangefors, sakkunnig, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 1998-01-31
Sakkunnig : Jenny Munkelt, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-04-21 t.o.m. 2005-09-19
Sakkunnig : Axel Peterson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-09-20
Sakkunnig : Mihail Stoican, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-10-30 t.o.m. 2010-12-31
Sakkunnig : Martina Wagner, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-02-13 t.o.m. 2010-12-31
Sakkunnig : Charlotta Wickman, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-01 t.o.m. 1998-03-22
Sakkunnig : Birgitta Wikfeldt, kansliråd, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1998-10-07
Sakkunnig : Margareta Wiman, kansliråd, fr.o.m. 2000-03-14 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Ulrika Berg, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-03-26 t.o.m. 2008-07-13
Expert : Lars Bjurstam, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-10-01 t.o.m. 1999-12-31
Expert : Maria Eka, kansliråd, fr.o.m. 2000-05-01 t.o.m. 2006-06-04
Expert : Cecilia von Feilitzen, fil.lic, fr.o.m. 1991-05-01 t.o.m. 2006-06-04
Expert : Anna Gullesjö, rättssakkunnig, fr.o.m. 2006-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Lena Hjelmtorp, hovrättsassessor, fr.o.m. 1993-01-25 t.o.m. 1998-09-30
Expert : Gunilla Jarlbro, professor, fr.o.m. 2006-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Jonas Linderoth, fil.dr., fr.o.m. 2006-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Karin Stigbrand, lektor, fr.o.m. 1991-05-01 t.o.m. 2006-06-04
Expert : Hedvig Trost, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2000-04-30
Informatör : Alex Amnéus, fr.o.m. 2007-12-10 t.o.m. 2009-03-31
Informatör : Daniel Boije, fr.o.m. 2005-04-11 t.o.m. 2006-12-31
Informatör : Lena Fagerström, fr.o.m. 2006-01-09 t.o.m. 2006-04-30
Informatör : Martina Högberg, fr.o.m. 2010-07-01 t.o.m. 2010-12-31
Webbredaktör : Martina Högberg, fr.o.m. 2009-08-10 t.o.m. 2010-06-30
Webbredaktör : Melinda Martino, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2010-06-30
Huvudsekreterare/Kanslichef : Ann Katrin Agebäck, fil.kand, fr.o.m. 1995-09-01 t.o.m. 2010-12-31
Huvudsekreterare : Richard Lagercrantz, jur.kand, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1995-03-20
Sekreterare : Alex Amnéus, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Jan Christofferson, fil. kand, fr.o.m. 1999-06-15 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Ulf Dalquist, fr.o.m. 2010-03-24 t.o.m. 2010-11-30
Sekreterare : Lena Fagerström, fr.o.m. 2006-05-01 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Hans Hillforth, fil.kand, fr.o.m. 1999-10-25 t.o.m. 2004-06-29
Sekreterare : Karin Larsson, fr.o.m. 2002-11-01 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Olle Palmborg, direktör, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1999-05-19
Sekreterare : Linda Rudberg Weidenhaijn, fr.o.m. 2004-09-15 t.o.m. 2005-01-31
Bitr. sekreterare : Jeanna Andreen, fr.o.m. 2007-09-24 t.o.m. 2007-12-09
Bitr. sekreterare : Jan Christofferson, fil.kand., fr.o.m. 1995-09-02 t.o.m. 1999-06-14
Biträdande sekreterare : Ingrid Nyman, fr.o.m. 2007-12-10 t.o.m. 2008-04-30
Biträdande sekreterare : Lena Pettersson, fr.o.m. 2009-10-12 t.o.m. 2010-10-31
Biträdande sekreterare : Susanne Zwaveling, fr.o.m. 2009-07-01 t.o.m. 2010-12-31
Bitr. sekreterare : , Ågren, Britt-Marie (avliden december 2008), fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2009-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1993:39 En gräns för filmcensuren [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman