Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jenny Dickson

Sök kontaktuppgifter till Jenny Dickson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jenny Dickson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Jenny Dickson medverkat i ( 2 st. ):

Långtidsutredningen 2019 (Fi 2017:D) [ Avslutad 2019 ] [ Sekreterare ]
Långtidsutredningen 2019 (Fi 2017:D)
Departement : Finansdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-11-06
Direktiv för uppdraget, se dnr. Fi2017/04708/PE
Medverkande :
Johanna Åström, kansliråd, fr.o.m. 2017-11-15 t.o.m. 2019-08-31
Sekreterare : Jenny Dickson, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Gisela Waisman, fr.o.m. 2018-01-28 t.o.m. 2019-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Överskottsmålskommittén (Fi 2015:06) [ Avslutad 2016 ] [ Sekreterare ]

Överskottsmålskommittén (Fi 2015:06)


Beteckning : Fi 2015:06
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2017-03-30
Status : Avslutad 2016 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2015-06-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:63 och dir. 2015:130
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Henriksson, Jens, fr.o.m. 2015-06-11 t.o.m. 2016-09-30
Ledamot : Alm Ericson, Janine, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Burman, Ingrid, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Eberstein, Susanne, fr.o.m. 2015-10-21
Ledamot : Forssmed, Jakob, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Hellman, Jörgen, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Kristersson, Ulf, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Källström, Emil, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Malmer Stenergad, Maria, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Nylund Watz, Ingela, fr.o.m. 2015-08-05 t.o.m. 2015-10-20
Ledamot : Olovsson, Fredrik, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Persson, Mats, fr.o.m. 2016-09-05
Ledamot : Sjöstedt, Oscar, fr.o.m. 2015-08-05
Ledamot : Ullenhag, Erik, fr.o.m. 2015-08-05 t.o.m. 2016-09-04
Expert : Calmfors, Lars, fr.o.m. 2015-09-18
Expert : Hansson, Jesper, fr.o.m. 2015-09-18
Expert : Hörngren, Lars, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Kainelainen, Albin, fr.o.m. 2015-09-18
Expert : Stenmark, Katarina, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Sundén, Annika, fr.o.m. 2015-10-01
Sekreterare : Dickson, Jenny, fr.o.m. 2015-08-03 t.o.m. 2016-10-10
Sekreterare : Holmén, Camilla, fr.o.m. 2015-06-22 t.o.m. 2016-10-10
Sekreterare : Norlin, Jonas, fr.o.m. 2015-08-03 t.o.m. 2016-09-30

Rapporter

SOU 2016:67En översyn av överskottsmålet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:67 En översyn av överskottsmålet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman