Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jana Fromm

Sök kontaktuppgifter till Jana Fromm på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jana Fromm

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Jana Fromm medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om effektivare sanktioner på arbetsmiljö- och arbetstidsområdet (A 2010:01) [ Avslutad 2011 ] [ Ledamot ]
Utredningen om effektivare sanktioner på arbetsmiljö- och arbetstidsområdet (A 2010:01)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-03-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:20 och dir. 2011:21
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2011:57 En bättre arbetsmiljö genom effektivare sanktioner
Medverkande :
Särskild utredare : Per Virdesten, justitieråd, fr.o.m. 2010-03-11 t.o.m. 2011-07-01
Expert : Lars von Ehrenheim, kansliråd, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Expert : Andreas Krantz, rättssakkunnig, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Expert : Mattias Larsson, kansliråd, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Expert : Håkan Lundquist, kansliråd, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2010-11-30
Expert : Rolf Perlman, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Ledamot : Samuel TCO Engblom, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Anders Företagarna Fogelberg, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Ledamot : Jana Fromm, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2011-07-01
Ledamot : Sten LO Gellerstedt, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Ledamot : Karin SACO Karlström, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Ledamot : Eva Svenskt Näringsliv Kovar, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Ledamot : Ragnar SKL Kristensson, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Ledamot : Gunnar Arbetsgivarverket Sundqvist, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Ledamot : Kerstin KFO Wrisemo, och Arbetsgivaralliansen, fr.o.m. 2010-05-25 t.o.m. 2011-07-01
Sekreterare : Lars von Ehrenheim, fr.o.m. 2011-04-11 t.o.m. 2011-05-31
Sekreterare : Tyri Öhman, fr.o.m. 2010-06-21 t.o.m. 2011-07-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2011:57 En bättre arbetsmiljö genom effektivare sanktioner [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Delegationen för kunskapsområdet företagshälsovård (S 2009:01) [ Avslutad 2011 ] [ Ledamot ]
Delegationen för kunskapsområdet företagshälsovård (S 2009:01)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-03-26
Direktiv för delegationen, se dir. 2009:18
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2011:63 Framgångsrik företagshälsovård - möjligheter och metoder
SOU 2011:79 Kunskapsområdet företagshälsovård. En rapport om utbildning, utveckling och forskning
Medverkande :
Ordförande : Rune Åberg, professor, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Sven Landsorganisationen Bergström, i Sverige, fr.o.m. 2009-04-01
Ledamot : Ned Sveriges Kommuner Carter, och Landsting, fr.o.m. 2009-04-01
Ledamot : Jana TCO Fromm, fr.o.m. 2010-11-30
Ledamot : Karin SACO Fristedt, fr.o.m. 2011-05-23
Ledamot : Ulrika Tjänstemännens Centralorganisation Hagström, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2011-11-29
Ledamot : Johnny Föreningen Svensk Företagshälsovård Johnsson, fr.o.m. 2009-04-01
Ledamot : Karin Sveriges Akademikers Centralorganisation Karlström, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2011-05-22
Ledamot : Jan Socialstyrelsen Larsson, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2010-09-27
Ledamot : Erik Försäkringskassan Luthander, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2010-01-31
Ledamot : Bodil Svenskt Näringsliv Mellbom, fr.o.m. 2009-04-01
Ledamot : Ywonne Arbetsmiljöverket Strempl, fr.o.m. 2009-04-01
Ledamot : Gunnar Arbetsgivarverket Sundqvist, fr.o.m. 2009-04-01
Ledamot : Ingrid Försäkringskassan Wangerud, fr.o.m. 2010-02-01
Ledamot : Annika Högskoleverket Vänje, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2010-09-27
Sekreterare : Marie Dahlgren, fr.o.m. 2009-05-18 t.o.m. 2012-01-31
Sekreterare : Eva Lehndal, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2012-02-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2009:18 Delegationen för kunskapsområdet företagshälsovård [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman