Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jan Edgren

Sök kontaktuppgifter till Jan Edgren på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jan Edgren

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Jan Edgren medverkat i:

Arbetslivsdelegationen (A 1998:04) [ Avslutad 1999 ] [ Ledamot ]
Arbetslivsdelegationen (A 1998:04)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-06-17
Direktiv för delegationen, se dir. 1998:62.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:69 Individen och arbetslivet
Medverkande :
Ordförande : Inger Efraimsson, fr.o.m. 1998-07-24 t.o.m. 1999-08-31
Ledamot : Bonnie Bonnie Communication Bernström, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Monica TCO Breidensjö, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Robert A/AL Cloarec, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Jan SAF Edgren, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-01-19
Ledamot : Gunnel Rådet Färm, för arbetslivsforskning, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-04-14
Ledamot : Markus Kommunförbundet Gustafsson, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Anders Johansson, L Arbetslivsinstitutet, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Bengt G. SACO Nilsson, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Carina LO Nilsson, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Helena Arbetarskyddsstyrelsen Nilsson, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Magnus Institutet Söderström, för personal- och ledningsutveckling, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-04-14
Huvudsekreterare : Margareta Eklund, fr.o.m. 1998-08-28 t.o.m. 1999-08-31
Sekreterare : Susanne Wallgren, fr.o.m. 1998-09-22 t.o.m. 1999-08-31
Sekreterare : Annika Åkerblom, fr.o.m. 1998-10-01 t.o.m. 1999-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1998:62 Arbetslivsdelegation

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1999:69 Individen och arbetslivet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman