Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Iréne Pierazzi

Sök kontaktuppgifter till Iréne Pierazzi på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Iréne Pierazzi

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Iréne Pierazzi medverkat i ( 3 st. ):

Utredningen om Bidrag till kvinnoorganisationer (Ku 1999:04) [ Avslutad 2000 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om Bidrag till kvinnoorganisationer (Ku 1999:04)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-03-25
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:29
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:18 Statligt stöd till kvinnoorganisationer och jämställdhetsarbete - slutbetänkande
Medverkande :
Särskild utredare : Inger Schörling, fr.o.m. 1999-05-15 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunniga : Håkan Danielsson, utbildningschef, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunniga : Ingemar Gens, jämställdhetsexpert, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunniga : Katarina Grut, utvecklingsledare, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunniga : Anita Göransson, professor, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunniga : Iréne Pierazzi, kanslisekreterare, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunniga : Katarina Schmidt, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sakkunniga : Paulo Silva, studerande, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Expert : Maria Eka, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Expert : Marie Ericsson, projektledare, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2000-03-31
Sekreterare : Annika Åkerblom, fr.o.m. 1999-08-09 t.o.m. 2000-04-09
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1999:29 Bidrag till kvinnoorganisationer

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:18 Statligt stöd till kvinnoorganisationer och jämställdhetsarbete [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kommittén (In 1996:03) om stöd till idrotten [ Avslutad 1998 ]
Kommittén (In 1996:03) om stöd till idrotten
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1998
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-10-24
Direktiv för se dir. 1996:84 och dir. 1997:146. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Kjell Nordström, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-11-04 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Marianne Andersson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Acko Ankarberg-Johansson, entrepenör, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Gudrun Berglund, ombudsman, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Christer Eirefelt, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Gunvor Ericson, G sjuksköterska, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Gunnar Hofring, direktör, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Lars Lilja, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Carina Moberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Elisabeth Nyström, led av riksdagen, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Inga-Lill Påhlsson, vårdbiträde, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Tomas Riste, ombudsman, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Ledamot : Hector Valeria, idrottskonsulent, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Sakkunnig : Per Bengtsson, departementsråd, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1997-02-14
Sakkunnig : Hugo Blom, sekreterare, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Sakkunnig : Lars Bryntesson, departementsråd, fr.o.m. 1997-02-15 t.o.m. 1998-05-31
Sakkunnig : Bo Netz, departementsråd, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Sakkunnig : Kristina Olinder, kommundirektör, fr.o.m. 1996-12-10 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Carl-Gustav Anderberg, styrelseordförande, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Inger Båvner, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Tomas Eriksson, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Lotta Gustavson, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-08-01 t.o.m. 1998-05-30
Expert : Tomas Johansson, kansliråd, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Britt Källström, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Stina Ljunggren, f.d. rektor, fr.o.m. 1996-12-10 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Lars-Christer Olsson, generalsekreterare, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Rolf Sandahl, revisionsdirektör, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Refik Sener, pressekreterare, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Ewy Thörnqvist, byråchef, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Thure Wadenholt, överste av första graden, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Keneth Wising, ämnessakkunnig, fr.o.m. 1997-02-15 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Birgitta Wistrand, ordförande, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Expert : Getrud Åström, samhällsvetare, fr.o.m. 1996-12-02 t.o.m. 1998-05-31
Huvudsekreterare : Helena Streijffert, huvudsekreterare, fr.o.m. 1996-12-05
Sekreterare : Michael Kramers, fr.o.m. 1997-01-27
Sekreterare : Bengt Wallin, fr.o.m. 1998-01-20 t.o.m. 1998-05-31
Iréne Pierazzi, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 1998-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen (C 1994:03) för vägledning efter Estoniakatastrofen [ Avslutad 1997 ]
Utredningen (C 1994:03) för vägledning efter Estonia- katastrofen
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1997
Utredningen har avgett :
SOU 1996:189 "Efter Estonia" Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Peter Nobel, jur.dr.
Expert : Gunilla Upmark, föredragande i riksdagens
Sekreterare : Gunilla Upmark, föredragande i riksdagens
Iréne Pierazzi
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1996:189 Efter Estonia [ pdf ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman