Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Inger Björneloo

Sök kontaktuppgifter till Inger Björneloo på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Inger Björneloo

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Inger Björneloo medverkat i:

Kommittén – Utbildning för hållbar utveckling (U 2003:06) [ Avslutad 2004 ]
Kommittén - Utbildning för hållbar utveckling (U 2003:06)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-05-22
Direktiv för kommittén, se dir. 2003:68
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:104 Att lära för hållbar utveckling Learning to change our world
Medverkande :
Ordförande : Carl Lindberg, bitr. statssekreterare, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Helene Bergsten, docent, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Mats Ekholm, generaldirektör, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Håkan Forsberg, avdelningschef, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Kerstin Mattsson, skolråd, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Britten Månsson-Wallin, kanslichef, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Anna Nilsson-Ehle, verkst. direktör, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Siv Näslund, kanslichef, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Bo Samuelsson, professor, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Ledamot : Eva Tobisson, ämnesråd, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Sakkunnig : Hampus Lilja, rättssakkunnig, fr.o.m. 2004-01-13 t.o.m. 2004-11-24
Expert : Ulla-Stina Ryking, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-05-23 t.o.m. 2004-11-24
Inga Alander, pedagogisk ansvarig, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Inger Björneloo, universitetsadjunkt, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Ingela Elofsson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Elsi-Brith Jodal, projektledare, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Annelie Karlsson, miljösamordnare, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Greg Morrison, professor, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Anna Nilsson-Ehle, verks. direktör, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Bo Samuelsson, professor, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Per-Olof Thång, docent, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Manne Wängborg, ambassadråd, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Pernilla Björk, informationschef, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Maria Gotemark, informatör, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Annelie Karlsson, miljösamordnare, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Siv Näslund, kanslichef, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Bo Samuelsson, professor, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Manne Wängborg, ambassadråd, fr.o.m. 2003-11-11 t.o.m. 2004-11-24
Mats Ekholm, generaldirektör, fr.o.m. 2004-01-13 t.o.m. 2004-11-24
Håkan Forsberg, avdelningschef, fr.o.m. 2004-01-13 t.o.m. 2004-11-24
Britten Månsson Wallin, kanslichef, fr.o.m. 2004-01-13 t.o.m. 2004-11-24
Manne Wängborg, sekreterare, fr.o.m. 2004-01-13 t.o.m. 2004-11-24
Sekreterare : Martin Westin, undervisningsråd, fr.o.m. 2004-07-01 t.o.m. 2004-11-30
Sekreterare : Manne Wängborg, ambassadråd, fr.o.m. 2003-09-10 t.o.m. 2004-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2003:68 Utbildning för hållbar utveckling

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:104 Att lära för hållbar utveckling [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman