Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Hovick Shahnazarian

Sök kontaktuppgifter till Hovick Shahnazarian på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Hovick Shahnazarian

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Hovick Shahnazarian medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om aktiekapital och redovisning i utländsk valuta (Ju 1997:06) [ Avslutad 1998 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om aktiekapital och redovisning i utländsk valuta (Ju 1997:06)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1997:76 och dir. 1998:28.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:136 Redovisning av aktiekapital i EURO Utredningen beräknas avsluta sitt arbete i första etappen senast den 19 december 1997 och i andra etappen den 30 november 1998.
Medverkande :
Bo Svensson, justitieråd, fr.o.m. 1997-06-17 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Catharina Abrahamsson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1998-05-20 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Sten Andersson, departementsråd, fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Peter Broberg, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-02-20 t.o.m. 1998-05-19
Sakkunnig : Eva Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-20 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Peter Fredby, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Tord Gransbo, kansliråd, fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1998-03-17
Sakkunnig : Bo Lindén, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Karin Lindgren, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1997-10-21
Sakkunnig : Fredrik Lundqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-20 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Bengt-Allan Mettinger, redovisningschef, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Sylvia Schwaag, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-10-22 t.o.m. 1998-11-30
Sakkunnig : Hovick Shahnazarian, fil.dr. departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-20 t.o.m. 1998-11-30
Expert : Jan Bökmark, direktör, fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1998-03-17
Expert : Margit Knutsson, förbundsjurist, fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1998-11-30
Expert : Birger Moström, civilekonom, fr.o.m. 1998-04-20 t.o.m. 1998-11-30
Expert : Jan Siling, bankdirektör, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 1998-11-30
Expert : Rolf Skog, ekon.lic. och jur.kand., fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1998-11-30
Expert : Sören Wallin, kanslichef, fr.o.m. 1997-08-18 t.o.m. 1998-11-30
Sekreterare : Anna-Karin Winroth, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-08-25 t.o.m. 1998-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Förenklingsutredningen (Fi 1996:14) [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Förenklingsutredningen (Fi 1996:14)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-10-31
Direktiv för utredningen, se dir. 1996:78 och dir. 1998:4.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:178 Enskilda näringsidkare - översyn av skattereglerna
SOU 1999:28 Kontantmetod för småföretagare
SOU 2002:35 Ny handelsbolagsbeskattning
Medverkande :
Särskild utredare : Claes Ljungh, statssekreterare, fr.o.m. 1996-11-01 t.o.m. 2002-04-26
Sakkunnig : Stig von Bahr, regeringsråd, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2000-04-09
Expert : Christer Alexandersson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1997-06-30
Expert : Roland Armholt, skattechef, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2000-04-09
Expert : Peter Berg, leg. redovisningskonsult, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2001-11-15
Expert : Eva Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Martina Elfgren Lilja, fr.o.m. 2001-06-18 t.o.m. 2001-11-19
Expert : Lars Emanuelsson Korsell, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2000-04-15
Expert : Mats Fagerlund, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 2000-11-30
Expert : Lars Falkenlind, fr.o.m. 2001-11-19 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Reymond Grankvist, fr.o.m. 1999-03-01 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Sune Jansson, skattedirektör, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Gunnar Johansson, direktör, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2000-03-26
Expert : Marie Jönsson, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Anders Kristoffersson, departementsråd, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Lena Lagercrantz, fr.o.m. 1998-09-09 t.o.m. 2000-03-26
Expert : Hans Peter Larsson, jur.kand., fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Birgitta Lindén, verkst. direktör, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Fredrik Lundqvist, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 2000-08-15
Expert : Rickard Löfqvist, fr.o.m. 2001-02-15 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Jan Ossmark, förbundsjurist, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1999-02-28
Expert : Stefan Pärlhem, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Christina Rosén, fr.o.m. 2000-03-27 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Urban Rydin, fr.o.m. 2000-04-10 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Anita Saldén, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1998-02-28
Expert : Hovick Shahnazarian, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1997-03-31
Expert : Olle Stenman, fr.o.m. 2000-07-16 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Christine Stålhammar, auktoriserad revisor, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1997-04-01
Expert : Mathias Ternell, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1998-02-28
Expert : Madelaine Tunudd, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 1998-09-08
Expert : Sören Wallin, kanslichef, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Ulla Werkell, fr.o.m. 1999-03-01 t.o.m. 2002-04-26
Sekreterare : Magnus Elfström, fr.o.m. 1999-02-15 t.o.m. 2001-08-22
Sekreterare : Raymond Grankvist, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1999-02-28
Sekreterare : Cecilia Silfverhjelm, fr.o.m. 2000-01-15 t.o.m. 2002-04-21
Sekreterare : Madelaine Tunudd, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 1997-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman