Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Hans Jivander

Sök kontaktuppgifter till Hans Jivander på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Hans Jivander

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Hans Jivander medverkat i:

Strålsäkerhetsutredning (M 2008:05) [ Avslutad 2011 ] [ Expert ]
Strålsäkerhetsutredning (M 2008:05)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-12-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:151, dir. 2009:32, dir. 2009:74 och dir. 2010:28
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:88 Utredningen om en samordnad reglering på kärnteknik- och strålskyddsområdet
SOU 2011:18 Strålsäkerhet - gällande rätt i ny form
Medverkande :
Särskild utredare : Ingvar Persson, rådgivare, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2011-03-31
Sakkunnig : Lars Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2010-03-28
Sakkunnig : Stefan Appelgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Ansi Gerhardsson, kansliråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Åsa Gustafsson, kansliråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Anders Lillienau, kansliråd, fr.o.m. 2009-06-08 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Gabor Szendrö, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-02-01 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Björn Telenius, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-03-29 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Ulf Yngvesson, kansliråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Sakkunnig : Hans Öjemark, kansliråd, fr.o.m. 2010-07-01 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Oscar Alarik, miljöjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Göran Bryntse, teknologie doktor, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Moa Carlsson, miljöjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Anne Christiansen, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Rickard Danielsson, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Mats Harms-Ringdahl, professor, fr.o.m. 2010-04-15 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Robert Hedvall, filosofie doktor, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Gunilla Hellström, rådgivare, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Lars Hildingsson, inspektör, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Lars-Olov Höglund, civilingenjör, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2010-10-27
Expert : Hans Jivander, sekreterare för lokala säkerhetsnämnden, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Bertil Josefsson, avdelningschef, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Kent Jönsson, hovrättsråd, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Carl-Magnus Larsson, avd.chef, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Sture Larsson, teknisk direktör, fr.o.m. 2009-04-20 t.o.m. 2010-04-14
Expert : Charlotte Liliemark, gruppordförande LKO, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Anne Lindquist Anderberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Carl-Göran Lindvall, strålskyddsföreståndare, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Zofia Lublin, avdelningschef, fr.o.m. 2009-04-20 t.o.m. 2010-04-14
Expert : Janez Marinko, byrådirektör, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Hans Mellander, strålsyddsföreståndare, fr.o.m. 2009-03-20
Expert : Karin Måwe, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Henny Norderyd, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Sven Ordéus, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Erik Setzman, enhetschef, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Lars Skånberg, enhetschef, fr.o.m. 2009-02-05 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Per-Anders Sunesson, enhetschef, fr.o.m. 2009-03-20 t.o.m. 2010-04-14
Expert : Mikael Swahn, rådman, fr.o.m. 2009-04-20 t.o.m. 2011-02-28
Expert : Anders Wiebert, utredare, fr.o.m. 2010-01-18 t.o.m. 2011-02-28
Sekreterare : Pernilla Sandgren, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2010-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman