Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Emma Bonnevier

Sök kontaktuppgifter till Emma Bonnevier på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Emma Bonnevier

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Emma Bonnevier medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om samordning för ökat och hållbart bostadsbyggande (N 2017:08) [ Avslutad 2021 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om samordning för bostadsbyggande (N 2017:08)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:126, dir. 2018:107, dir. 2020:15 och dir. 2020:121
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 31 mars 2021.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:17 Bebyggelse- och transportplanering för hållbar stadsutveckling
Medverkande :
Särskild utredare : Johan Edstav, fr.o.m. 2018-01-01
Sakkunnig : Ylva Berg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Emma Bonnevier, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-08-28 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Claes Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2020-08-28 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Mathias Fredriksson, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Philip Fridborn Kempe, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Ingrid Hasselsten, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Anna Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Rikard Sandart, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Mattias Schriever-Abeln, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Huvudsekreterare : Christina Leideman, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-04-11
Sekreterare : Frank Johan Ahlberg, fr.o.m. 2018-01-10 t.o.m. 2019-05-12
Sekreterare : Lena Dübeck, fr.o.m. 2018-03-26 t.o.m. 2019-03-31
Sekreterare : Lena Dübeck, landskapsarkitekt, fr.o.m. 2020-03-03 t.o.m. 2021-03-31
Sekreterare : Michael Erman, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Susanna Grege, samhällsbyggnadsjurist, fr.o.m. 2020-08-12 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Susanna Grege, samhällsbyggnadsjurist, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Thomas Hartman, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Maria Isaksson, fastighetsjurist, fr.o.m. 2020-03-23 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Maria Isaksson, fastighetsjurist, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Lars Jansson, fr.o.m. 2018-02-16 t.o.m. 2018-05-20
Sekreterare : Johanna Jelinek Boman, fr.o.m. 2018-03-19 t.o.m. 2019-09-30
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-03-01 t.o.m. 2021-03-14
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-03-15 t.o.m. 2021-03-21
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2019-04-01 t.o.m. 2020-07-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-07-31 t.o.m. 2020-09-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Sofie Sveningsson, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2018-05-20
Sekreterare : Jan Wijkmark, fr.o.m. 2018-06-01
Biträdande sekreterare : Louise Pikner, fr.o.m. 2018-11-12 t.o.m. 2020-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Klimatanpassningsutredningen (M 2015:04) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]
Klimatanpassningsutredningen (M 2015:04)
Departement : Miljö- och energidepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-11-12
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:115 och dir. 2016:90
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:42 Vem bör ansvaret?
Medverkande :
Särskild utredare : Eva Eriksson, f.d. landshövdning, fr.o.m. 2015-11-12 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Anna Ahlén, ämnesråd, fr.o.m. 2016-02-03 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Lotta Andersson, expert, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Sven Boberg, chefsjurist, fr.o.m. 2016-06-20 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Emma Bonnevier, verksamhetscontroller, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Keijo Ekelund, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2016-02-24
Expert : Monica Lagerqvist Nilsson, kansliråd, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2016-08-31
Expert : Emma Larsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-02-25 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Bo Lind, docent, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Ludvig Lundgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-09-01 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Eva Melander, kansliråd, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Staffan Moberg, jurist, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Gilbert Nordenswan, jurist, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Anna Nordlander, handläggare, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Anders Rimne, civilingenjör, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Karin Willis, klimatanpassningssamordnare, fr.o.m. 2015-12-18 t.o.m. 2017-05-31
Expert : Kerstin Grönman, fr.o.m. 2016-02-01 t.o.m. 2016-02-02
Sekreterare : Jon Holgersson, fr.o.m. 2016-02-01 t.o.m. 2017-05-31
Sekreterare : Nina Nordengren, fr.o.m. 2015-11-23 t.o.m. 2017-06-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2017:42 Vem har ansvaret? [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman