Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Dina Jacobson

Sök kontaktuppgifter till Dina Jacobson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Dina Jacobson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Dina Jacobson medverkat i ( 3 st. ):

Missbruksutredningen (S 2008:04) [ Avslutad 2011 ] [ Sekreterare ]

Missbruksutredningen (S 2008:04)


Beteckning : S 2008:04
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2012-02-20
Status : Avslutad 2011 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2008-04-24
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:48 och dir. 2010:120
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Larsson, Gerhard, fr.o.m. 2008-08-18
Expert : Aldenberg, Elisabet, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Bergerén, Gunilla, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Borg, Stefan, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Brunlid, Charlotte, fr.o.m. 2010-12-13
Expert : Elffors, Åsa, fr.o.m. 2008-10-27 t.o.m. 2010-03-23
Expert : Fredriksson, Lars, fr.o.m. 2008-10-27 t.o.m. 2009-04-19
Expert : Högberg, Emil, fr.o.m. 2010-01-21 t.o.m. 2010-12-12
Expert : Jung, Kristina, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Löfving, Mats, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Malmström, Ulf, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Moberg, Henrik, fr.o.m. 2010-03-24 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Nilsson, Lars Håkan, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Rönngren, Bengt, fr.o.m. 2011-01-01
Expert : Sköld Jansson, Camilla, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Tiselius, Henrik, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Torstensson, Cecilia, fr.o.m. 2009-04-20 t.o.m. 2010-01-20
Expert : Åkesson, Nils, fr.o.m. 2008-10-27
Expert : Ödman, Pär, fr.o.m. 2009-04-20
Huvudsekreterare : Wiklund, Hans, fr.o.m. 2009-03-01 t.o.m. 2011-06-30
Sekreterare : Grönwall, Lars, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-04-15
Sekreterare : Jacobson, Dina, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2010-02-28
Sekreterare : Jacobson, Leif, fr.o.m. 2008-09-01 t.o.m. 2009-02-28
Sekreterare : Larsson, Folke K, fr.o.m. 2010-03-08 t.o.m. 2010-05-07
Sekreterare : Sandlund, Mikael, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2011-03-31

Rapporter

SOU 2011:06Missbruket, Kunskapen, Vården
SOU 2011:35Bättre insatser vid missbruk och beroende – Individen, kunskapen och ansvaret
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Trafikförsäkringsutredningen (S 2007:05) [ Avslutad 2009 ] [ Sekreterare ]

Trafikförsäkringsutredningen (S 2007:05)


Beteckning : S 2007:05
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2010-03-04
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-04-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:53, dir. 2008:40 och dir. 2009:43
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Blomstrand, Severin, fr.o.m. 2007-04-03
Sakkunnig : Dangården, Charlotte, fr.o.m. 2009-09-15
Sakkunnig : Forsgren, Mikael, fr.o.m. 2009-09-15
Sakkunnig : Hoegy, Charlotta, fr.o.m. 2008-08-29 t.o.m. 2008-11-16
Sakkunnig : Jensen, Jenny, fr.o.m. 2007-06-01
Sakkunnig : Larsson, Marie-Louise, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-07-31
Sakkunnig : Ljunggren, Niklas, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Ramsberg, Francisca, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2007-12-31
Sakkunnig : Rinman Henning, Mårten, fr.o.m. 2008-01-01
Sakkunnig : Tajthy, Charlotta, fr.o.m. 2008-11-17 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Tillander, Per, fr.o.m. 2007-06-01
Sakkunnig : Tofftén, Anna, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-08-28
Expert : Broman, Roland, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Elvers, Erik, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Hallberg, Kajsa, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Hammarstrand, Pia, fr.o.m. 2009-07-01 t.o.m. 2009-06-30
Expert : Johansson, Thomas, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Larsson, Marie-Louise, fr.o.m. 2008-08-01
Expert : Nordell, Matts, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Odmark, Petter, fr.o.m. 2008-02-01
Expert : Persson, Ulrika, fr.o.m. 2008-02-01
Expert : Pettersson, Jörgen, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Sjödin, Kjell-Åke, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Sundén, Annika, fr.o.m. 2007-06-01
Expert : Åkesson, Per, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2007-12-31
Sekreterare : Hammarstrand, Pia, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2009-06-30
Sekreterare : Jacobson, Dina, fr.o.m. 2008-06-10 t.o.m. 2009-06-15
Sekreterare : Jansson, Henrik, fr.o.m. 2007-08-22 t.o.m. 2010-01-15
Sekreterare : Nilstierna, Tom, fr.o.m. 2008-05-19 t.o.m. 2009-12-31
Sekreterare : Odmark, Petter, fr.o.m. 2007-04-03 t.o.m. 2008-01-31

Rapporter

SOU 2008:78Eftersök av trafikskadat vilt. En kostnad för trafikförsäkringen?
SOU 2009:96En utvidgad trafikförsäkring
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om skyddstider för sjukpenninggrundande inkomst (S 2001:09) [ Avslutad 2003 ] [ Sekreterare ]

Utredningen om skyddstider för sjukpenninggrundande inkomst (S 2001:09)


Beteckning : S 2001:09
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2004-03-04
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2001-11-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:104 och dir. 2002:118
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Stenberg, Anna-Märta, fr.o.m. 2001-11-29
Sakkunnig : Gullfedt, Eva, fr.o.m. 2002-01-14
Sakkunnig : Hallgren, Anna, fr.o.m. 2002-01-14 t.o.m. 2002-02-18
Sakkunnig : Häggström, Eivy, fr.o.m. 2002-01-14
Sakkunnig : Ljungkvist, Maria, fr.o.m. 2002-01-14
Sakkunnig : Nordin, Tim, fr.o.m. 2002-01-14
Sakkunnig : Tillander, Per, fr.o.m. 2002-01-14
Expert : Andréasson, Jan, fr.o.m. 2002-01-14
Expert : Fröjd, Saga, fr.o.m. 2002-01-14
Expert : Stare, Olle, fr.o.m. 2002-01-14
Expert : Stenberg, AnChristin, fr.o.m. 2002-01-14
Sekreterare : Jacobson, Dina, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-06-15
Sekreterare : Pettersson, Magnus, fr.o.m. 2002-11-01 t.o.m. 2003-06-15

Rapporter

SOU 2003:50Sjukpenninggrundande inkomst – skydd och anpassning
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:50 Sjukpenninggrundande inkomst – skydd och anpassning [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman