Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Daniel Lilja

Sök kontaktuppgifter till Daniel Lilja på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Daniel Lilja

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Daniel Lilja medverkat i:

Utredningen om hälso- och sjukvårdens beredskap och förmåga inför och vid allvarliga händelser i fredstid och höjd beredskap (S 2018:09) [ Pågående ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om hälso- och sjukvårdens beredskap (S 2018:09)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-08-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:77, dir. 2019:83, dir. 2020:84 och dir. 2021:69
Lokal : Regeringskansliet, 103 33 Stockholm, tel: 08-405 55 98
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 28 februari 2022.
Utredningen har avgett :
SOU 2020:23 Hälso- och sjukvård i det civila försvaret
SOU 2021:19 En stärkt försörjningsberedskap för hälso- och sjukvården
Medverkande :
Särskild utredare : Åsa Kullgren, kammaråklagare, fr.o.m. 2018-08-29
Särskild utredare : Åsa Kullgren, fr.o.m. 2021-01-11 t.o.m. 2021-02-07
Särskild utredare : Åsa Kullgren, fr.o.m. 2021-03-11 t.o.m. 2021-04-04
Sakkunnig : Mikael Alenius, ämnesråd, fr.o.m. 2019-05-10
Sakkunnig : Stefan Karlsson, ämnesråd, fr.o.m. 2019-05-10 t.o.m. 2021-04-29
Sakkunnig : Anders Klahr, kansliråd, fr.o.m. 2021-05-01
Sakkunnig : Jonathan Larkeus, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-05-10 t.o.m. 2019-09-26
Sakkunnig : Daniel Lilja, avdelningschef, fr.o.m. 2021-05-10
Sakkunnig : Sverker Lönnerholm, ämnesråd, fr.o.m. 2019-05-10
Sakkunnig : Zandra Milton, ämnesråd, fr.o.m. 2019-05-10
Sakkunnig : Erika Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-05-01
Sakkunnig : Maria Pereswetoff-Morath, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-01 t.o.m. 2021-04-29
Sakkunnig : Elin Sundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-09-27
Sakkunnig : Lina Törner, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-05-10 t.o.m. 2019-08-30
Expert : Taha Alexandersson, stf. krisberedskapschef, fr.o.m. 2021-02-01
Expert : Karin Båtelson, ordförande, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Marit Carlsson, senior jurist, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Lennart Christiansson, medicinalråd, fr.o.m. 2019-05-10 t.o.m. 2020-01-31
Expert : Emilia Freij, jurist, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Erica Hagblom, projektledare, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Åsa Hessel, verksamhetschef, fr.o.m. 2019-12-04
Expert : Claes Ivgren, överste, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Ann Johansson, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Hasse Knutsson, handläggare, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Niklas Nordgren, beredskapsdirektör, fr.o.m. 2021-10-15
Expert : Anette Richardson, enhetschef, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Eva Sahlén, ordförande, fr.o.m. 2019-12-04
Expert : Johan von Sydow, länsöverdirektör, fr.o.m. 2019-05-10 t.o.m. 2021-08-31
Expert : Magnus Thyberg, avdelningschef, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Charlott Thyrén, strateg, fr.o.m. 2019-05-10
Expert : Lars Wallén, kundansvarig, fr.o.m. 2019-12-04
Sekreterare : Fredrik Ax, handläggare, fr.o.m. 2019-01-01
Sekreterare : Eva Bengtsson, beredskapssamordnare, fr.o.m. 2019-05-01
Sekreterare : Jessica Bylund, utredningschef, fr.o.m. 2020-09-01
Sekreterare : Lennart Christiansson, f.d. medicinalråd, fr.o.m. 2020-02-01
Sekreterare : Emin Ekström, hälsoekonom, fr.o.m. 2020-08-10
Sekreterare : Hans Hagelin, ämnesråd, fr.o.m. 2019-04-01
Sekreterare : Ulrika Ternby, jurist, fr.o.m. 2019-01-21
Analytiker : Tom Nilstierna, ämnesråd, fr.o.m. 2020-02-01 t.o.m. 2020-03-31
Analytiker : Birgitta Hultblad, kansliråd, fr.o.m. 2020-02-01 t.o.m. 2020-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman