Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Christina Sandström

Sök kontaktuppgifter till Christina Sandström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Christina Sandström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Christina Sandström medverkat i ( 3 st. ):

Friskolekommittén (U 2011:04) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]
Friskolekommittén (U 2011:04)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-07-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:68, dir. 2012:101, dir. 2013:24, dir. 2013:42 och dir. 2013:69
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:56 Friskolorna i samhället
Medverkande :
Ordförande : Lars Leijonborg, f.d. högskole- och forskningsminister, fr.o.m. 2011-08-15 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Tina Acketoft, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Ibrahim Baylan, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-03-13 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Ulrika Carlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Mikael Damberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2012-03-12
Ledamot : Rossana Dinamarca, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Annika Eclund, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Richard Jomshof, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Louise Malmström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Mats Pertoft, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Margareta Pålsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2012-07-23
Ledamot : Tomas Tobé, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-07-24 t.o.m. 2013-07-31
Ledamot : Oskar Öholm, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Expert : Anna Barklund, ämnesråd, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Expert : Maria Caryll, ämnesråd, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-03-01
Expert : Ingegärd Hilborn, rättssakkunnig, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Expert : Henrik Källsbo, kansliråd, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Expert : Sverker Lönnerholm, kansliråd, fr.o.m. 2011-11-14 t.o.m. 2013-07-31
Expert : Christina Sandström, enhetschef, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2013-07-31
Expert : Lars Werner, ämnesråd, fr.o.m. 2012-01-31 t.o.m. 2013-07-31
Expert : Ulrika Åkerdal, kansliråd, fr.o.m. 2011-09-29 t.o.m. 2012-01-30
Sekreterare : Charlotte Andersson, utredare, fr.o.m. 2011-11-01 t.o.m. 2013-03-31
Sekreterare : Ulrika Kullman, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2011-09-01 t.o.m. 2013-03-31
Sekreterare : Linnea Svenander, fr.o.m. 2013-06-14 t.o.m. 2013-07-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2013:56 Friskolorna i samhället [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om översyn av statistikinsamlingen avseende kommunal ekonomi och verksamhet (Fi 2007:12) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]
Utredningen om översyn av statistikinsamlingen avseende kommunal ekonomi och verksamhet (Fi 2007:12)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-11-08
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:146
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:25 Samordnad kommunstatistik för styrning och uppföljning
Medverkande :
Särskild utredare : Ulf Wetterberg, fr.o.m. 2007-12-01 t.o.m. 2009-03-05
Sakkunnig : Anders Ekholm, fr.o.m. 2008-01-07
Sakkunnig : Karin Gustafsson, fr.o.m. 2008-01-07
Sakkunnig : Agneta Rönn, fr.o.m. 2008-01-07
Expert : Derk de Beer, fr.o.m. 2008-06-01
Expert : Heather Bergdahl, fr.o.m. 2008-01-07
Expert : Henrik Berggren, fr.o.m. 2008-01-07 t.o.m. 2008-05-31
Expert : Camilla Eriksson, fr.o.m. 2008-01-07 t.o.m. 2008-08-14
Expert : Anna Holmqvist, fr.o.m. 2008-01-07
Expert : Henrik Källsbo, fr.o.m. 2008-01-07
Expert : Anders Norrlid, fr.o.m. 2008-01-07
Expert : Per Nyström, fr.o.m. 2008-08-15 t.o.m. 2008-12-14
Expert : Jonas Rydström, fr.o.m. 2008-07-01
Expert : Christina Sandström, fr.o.m. 2008-01-07
Expert : Mattias Sjöstrand, fr.o.m. 2008-01-07
Expert : Lisa Ståhlberg, fr.o.m. 2008-01-07 t.o.m. 2008-06-30
Expert : Hwan Willén, fr.o.m. 2008-12-15
Biträdande sekreterare : Ingegerd Berggren, fr.o.m. 2008-05-01 t.o.m. 2009-02-28
Sekreterare : Marika Dagenbrink, fr.o.m. 2008-06-12 t.o.m. 2009-02-28
Sekreterare : Bo Gertsson, fr.o.m. 2008-08-15 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Tore Melin, fr.o.m. 2007-12-01 t.o.m. 2009-03-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:25 Samordnad kommunstatistik för styrning och uppföljning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Rådet för kommunala analyser och jämförelser (Fi 2002:07) [ Avslutad 2005 ] [ Ledamot ]
Rådet för kommunala analyser och jämförelser (Fi 2002:07)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-06-13
Direktiv för rådet, se dir. 2002:91 och dir. 2005:76
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:110 Jämförelsevis - Styrning och uppföljning med nyckeltal i kommuner och landsting
Medverkande :
Ordförande : Håkan Sörman, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Stefan Ackerby, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Erik Amnå, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2003-02-09
Ledamot : Margareta Andersson, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2004-05-17
Ledamot : Birgitta Andrén, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2003-11-30
Ledamot : Ilja Batljan, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Heather Bergdahl, fr.o.m. 2004-05-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Kristina Bertov, fr.o.m. 2003-08-26 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Lars Danielson, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Anders Ekholm, fr.o.m. 2005-04-08 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Lennart Hansson, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Olle Högberg, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Dan Johansson, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Lena Källström, fr.o.m. 2003-05-30 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Karin Mossler, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Inger Nilsson, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Anna Stina Nordmark Nilsson, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2003-02-09
Ledamot : Christina Sandström, fr.o.m. 2004-12-01 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Sven Siverbo, fr.o.m. 2003-08-26 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Helen Ängmo, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Camilla Thinsz Fjellström, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-11-30
Expert : Ann Lundberg, fr.o.m. 2003-12-04 t.o.m. 2005-12-19
Kanslichef : Tore Melin, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2005-12-19
Sekreterare : Ingegerd Berggren, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-19
Sekreterare : Marika Dagenbrink, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2006-01-16
Sekreterare : Bo Gertsson, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Tore Melin, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Anders Norrlid, fr.o.m. 2005-08-18 t.o.m. 2005-12-19
Bitr. sekreterare : Matz Dahlberg, fr.o.m. 2003-06-02 t.o.m. 2003-06-22
Bitr. sekreterare : Gunnar Ehrnborg, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2005-11-30
Bitr. sekreterare : Eva Mörk, fr.o.m. 2003-06-02 t.o.m. 2003-06-22
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman