Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Cecilia Silfverhjelm

Sök kontaktuppgifter till Cecilia Silfverhjelm på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Cecilia Silfverhjelm

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Cecilia Silfverhjelm medverkat i ( 2 st. ):

Egendomsskattekommittén (Fi 2002:06) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Egendomsskattekommittén (Fi 2002:06)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-06-19
Direktiv för kommittén, se dir. 2002:87
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:3 Dämpningsregel för fastighetsskatten och sänkt arvsskatt
SOU 2004:36 Reformerade egendomsskatter
SOU 2004:66 Egendomsskatter - Reform av arvs- och gåvoskatter
Medverkande :
Ordförande : Jan Bergqvist, fr.o.m. 2002-07-02 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Marianne Andersson, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Marie Engström, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-01-04
Ledamot : Marie Granlund, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Anna Grönlund, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Per Landegren, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Lennart Nilsson, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Mikael Odenberg, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Per Rosengren, fr.o.m. 2004-01-05 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Birger Schlaug, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-03-29
Ledamot : Lisbeth Staaf-Igelström, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-03-29
Sakkunnig : Vilhelm Andersson, fr.o.m. 2002-08-27 t.o.m. 2004-03-29
Sakkunnig : Kjell Dahlström, fr.o.m. 2002-08-27 t.o.m. 2004-03-29
Sakkunnig : Bo Stoltz, fr.o.m. 2002-08-19 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Bengt Baedecke, fr.o.m. 2002-09-04 t.o.m. 2004-02-29
Expert : Tommy Carlsson, fr.o.m. 2002-08-27 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Eva Erlandsson, fr.o.m. 2002-08-19 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Kaj Håkansson, fr.o.m. 2002-08-19 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Hans Levén, fr.o.m. 2002-08-19 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Monika Linder, fr.o.m. 2002-08-27 t.o.m. 2003-10-31
Expert : Stina Malmberg, fr.o.m. 2004-03-01 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Eva Mårtensson, fr.o.m. 2003-12-17 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Christer Silferberg, fr.o.m. 2002-10-11 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Cecilia Silfverhjelm, fr.o.m. 2002-08-19 t.o.m. 2004-03-29
Expert : Erik Zetterström, fr.o.m. 2002-08-19 t.o.m. 2004-03-29
Sakkunnig : Hases Per Sjöblom, fr.o.m. 2002-07-02 t.o.m. 2004-03-29
Huvudsekreterare : Cecilia Landelius, fr.o.m. 2002-07-15 t.o.m. 2004-07-31
Sekreterare : Petter Classon, fr.o.m. 2002-09-16 t.o.m. 2004-04-30
Sekreterare : Michael Erliksson, fr.o.m. 2002-09-16 t.o.m. 2004-03-31
Sekreterare : Inger Johannisson, fr.o.m. 2002-11-01 t.o.m. 2004-03-31
Sekreterare : Mats Johansson, fr.o.m. 2002-09-02 t.o.m. 2004-06-14
Sekreterare : Åsa-Pia Järliden Bergström, fr.o.m. 2002-11-16 t.o.m. 2004-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Förenklingsutredningen (Fi 1996:14) [ Avslutad 2002 ] [ Sekreterare ]
Förenklingsutredningen (Fi 1996:14)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-10-31
Direktiv för utredningen, se dir. 1996:78 och dir. 1998:4.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:178 Enskilda näringsidkare - översyn av skattereglerna
SOU 1999:28 Kontantmetod för småföretagare
SOU 2002:35 Ny handelsbolagsbeskattning
Medverkande :
Särskild utredare : Claes Ljungh, statssekreterare, fr.o.m. 1996-11-01 t.o.m. 2002-04-26
Sakkunnig : Stig von Bahr, regeringsråd, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2000-04-09
Expert : Christer Alexandersson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1997-06-30
Expert : Roland Armholt, skattechef, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2000-04-09
Expert : Peter Berg, leg. redovisningskonsult, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2001-11-15
Expert : Eva Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Martina Elfgren Lilja, fr.o.m. 2001-06-18 t.o.m. 2001-11-19
Expert : Lars Emanuelsson Korsell, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2000-04-15
Expert : Mats Fagerlund, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 2000-11-30
Expert : Lars Falkenlind, fr.o.m. 2001-11-19 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Reymond Grankvist, fr.o.m. 1999-03-01 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Sune Jansson, skattedirektör, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Gunnar Johansson, direktör, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2000-03-26
Expert : Marie Jönsson, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Anders Kristoffersson, departementsråd, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Lena Lagercrantz, fr.o.m. 1998-09-09 t.o.m. 2000-03-26
Expert : Hans Peter Larsson, jur.kand., fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Birgitta Lindén, verkst. direktör, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Fredrik Lundqvist, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 2000-08-15
Expert : Rickard Löfqvist, fr.o.m. 2001-02-15 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Jan Ossmark, förbundsjurist, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1999-02-28
Expert : Stefan Pärlhem, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Christina Rosén, fr.o.m. 2000-03-27 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Urban Rydin, fr.o.m. 2000-04-10 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Anita Saldén, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1998-02-28
Expert : Hovick Shahnazarian, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1997-03-31
Expert : Olle Stenman, fr.o.m. 2000-07-16 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Christine Stålhammar, auktoriserad revisor, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1997-04-01
Expert : Mathias Ternell, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 1998-02-28
Expert : Madelaine Tunudd, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 1998-09-08
Expert : Sören Wallin, kanslichef, fr.o.m. 1997-01-21 t.o.m. 2002-04-26
Expert : Ulla Werkell, fr.o.m. 1999-03-01 t.o.m. 2002-04-26
Sekreterare : Magnus Elfström, fr.o.m. 1999-02-15 t.o.m. 2001-08-22
Sekreterare : Raymond Grankvist, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1999-02-28
Sekreterare : Cecilia Silfverhjelm, fr.o.m. 2000-01-15 t.o.m. 2002-04-21
Sekreterare : Madelaine Tunudd, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 1997-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman